Serie A: Η Αταλάντα «έσπασε» το αήττητο της Νάπολι

Κυριακή, 02 Οκτωβρίου 2016 18:27
UPD:18:29
EPA/PAOLO MAGNI

«Φρένο» στη Νάπολι έβαλε η Αταλάντα στο Μπέργκαμο (1-0) και η Γιουβέντους που πέρασε άνετα από την έδρα της Έμπολι (3-0) ξέφυγε με 4 βαθμούς από τους «παρτενοπέι».

Σπουδαίο ματς έκανε ο Κώστας Ταχτσίδης (έπαιξε σε όλο το 90λεπτο) με την Κάλιαρι, η οποία επικράτησε 2-1 της ουραγού, Κροτόνε, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Serie A. Ο διεθνής μέσος ήταν αυτός που με υπέροχη ασίστ στο 38΄ έδωσε την ευκαιρία στον Νταβίντε Ντι Τζενάρο να ανοίξει το σκορ.

Η Αταλάντα «έσπασε» το αήττητο της Νάπολι με το γκολ του Πετάνια στο 9΄, ενώ η Γιουβέντους με δύο γκολ του Ιγκουαΐν επιβλήθηκε με 3-0 της Έμπολι. Αξίζει να σημειωθεί ότι και τα τρία τέρματα των «μπιανκονέρι» μπήκαν μέσα σε 6 λεπτά στο δεύτερο μέρος.