«Πάτησε γκάζι» ο Ολυμπιακός και νίκησε άνετα 89-68 τη Γαλατασαράι

Σάββατο, 01 Οκτωβρίου 2016 19:38
UPD:19:42
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Παίζοντας καλό μπάσκετ για τρία 10λεπτα, ο Ολυμπιακός νίκησε άνετα με 89-68 τη Γαλατασαράι στο ΣΕΦ στο δεύτερο φιλικό που έδωσαν οι δύο ομάδες επί ελληνικού εδάφους.

Εάν εξαιρέσει κανείς την 3η περίοδο, διάστημα στο οποίο οι «ερυθρόλευκοι» ήταν αγνώριστοι και με μόλις 8 πόντους έδωσαν το δικαίωμα στη Γαλατά να ξαναμπεί στο ματς (22-8 το επιμέρους σκορ για τους Τούρκους), στο υπόλοιο διάστημα της αναμέτρησης η ομάδα που κυριάρχησε στο παρκέ ήταν ο Ολυμπιακός.

Στην τελευταία περίοδο ο Σπανούλης πέτυχε 8 σερί πόντους κι από τη στιγμή που έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του να ξαναπάρει διψήφια διαφορά, από κει και πέρα τα πράγματα πήραν το δρόμο τους. Ο αρχηγός του Ολυμπιακού με 17 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των «ερυθρόλευκων», ενώ από τους Τούρκους ξεχώρισε ο Ντέι με 18 πόντους.