Premier League: Επέστρεψε στις νίκες η Τσέλσι

Σάββατο, 01 Οκτωβρίου 2016 19:06
UPD:19:10
REUTERS/Carl Recine

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε προερχόταν από μία ισοπαλία και 2 ήττες, ωστόσο, μέσα σε επτά λεπτά στο δεύτερο μέρος κατάφερε να πετύχει 2 γκολ με τους Γουίλιαν και Ντιέγκο Κόστα και να φύγει με το «τρίποντο» από την έδρα της Χαλ.

Η Τσέλσι επικράτησε 2-0 εκτός έδρας την Χαλ και μετά από 3 αγωνιστικές επέστρεψε στις νίκες.

«Τρένο» η Λίβερπουλ, πέτυχε την 4η σερί νίκη της, αυτή την φορά εκτός έδρας με 2-1 επί της Σουόνσι και πλησίασε στο -2 από την πρωτοπόρο και αήττητη, Μάντσεστερ Σίτι, η οποία θα έχει πολύ δύσκολο έργο αύριο στο Λονδίνο κόντρα στην Τότεναμ. Οι «κύκνοι» προηγήθηκαν με τον Φερ στο 8΄, αλλά στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ αντέδρασε και με τα γκολ των Φιρμίνο στο 54΄ και του Μίλνερ (πέναλτι) στο 84΄ ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα κι έφυγε νικήτρια από την Ουαλία.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ 2 φορές από την Μπόρνμουθ, η Γουότφορντ κατάφερε να «σώσει την παρτίδα» (2-2) στο «Βίκαρετζ Ρόουντ». Πολύ καλός για τους γηπεδούχους ήταν ο Χοσέ Χολέμπας ο οποίος έβγαλε την ασίστ στο δεύτερο γκολ της ομάδας του.