Χάντμπολ: Ευρωπαϊκός αποκλεισμός για τον Διομήδη Άργους

Κυριακή, 04 Σεπτεμβρίου 2016 21:37
UPD:21:40
Eurokinissi/ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Μετά το χθεσινό 26-33, οι «λύκοι» έχασαν και σήμερα στο κλειστό της Αγίας Τριάδας από τους Ισλανδούς, αυτή τη φορά με 20-28.

Η Ευρώπη τελείωσε πρόωρα για τον Διομήδη Άργους, που αποκλείστηκε από τη συνέχεια του EHF Cup με δύο ήττες απέναντι στη Χάουκαρ.

Η Χάουκαρ πήρε διαφορά από την αρχή, έχοντας για πρωταγωνιστή τον Λιθουανό τερματοφύλακα Μορκούνας, ο οποίος έπαιξε για ένα ημίχρονο και απέκρουσε τα 13 από τα 18 σουτ που έγιναν προς την εστία του!

Το πρώτο μισό ολοκληρώθηκε με τον Διομήδη στο -10 (5-15), αφού οι παίκτες του δυσκολεύονταν απέναντι στην ισλανδική άμυνα. Στις αρχές της επανάληψης οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 11-17, αλλά πέραν τούτου ουδέν.