Premier League: Έκανε το 3Χ3 η Τσέλσι

Σάββατο, 27 Αυγούστου 2016 19:14
UPD:19:19
REUTERS/Eddie Keogh

Το πετυχημένο ξεκίνημα της Τσέλσι στην Premier League συνεχίζεται, καθώς η ομάδα του Αντόνιο Κόντε νίκησε με 3-0 και τη Μπέρνλι κι έκανε το 3Χ3.

Οι «μπλε» περιμένουν «στραβοπάτημα» της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Χαλ (19:30) για να παραμείνουν μόνοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα

Εντυπωσιακή ήταν η Αρσεναλ που «καθάρισε» σε ένα ημίχρονο το ματς με την Γουότφορντ (βασικός ο Χολέμπας με τους φιλοξενούμενους) επικρατώντας 3-1 εκτός έδρας.

Πρώτη νίκη για την πρωταθλήτρια Λέστερ (2-1 τη Σουόνσι), ενώ η Κρίσταλ Πάλας και η Μπόρνμουθ πήραν τον πρώτο τους βαθμό (1-1) με τους Λονδρέζους να ισοφαρίζουν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 3ης αγωνιστικής:

Τότεναμ-Λίβερπουλ              1-1  (72΄ Ρόουζ - 43΄πεν. Μίλνερ)
Τσέλσι-Μπέρνλι                   3-0 (9΄ Αζάρ, 41΄ Γουϊλιαν, 89΄ Μόουζες)
Κρίσταλ Πάλας-Μπόρνμουθ 1-1 (90+3΄ Σκοτ Νταν - 11΄ Κινγκ)
Εβερτον-Στόουκ Σίτι             1-0 (51΄αυτ. Γκίβεν)
Λέστερ-Σουόνσι                   2-1 (32΄ Βάρντι, 52΄ Μόργκαν - 80΄ Φερ)
Σαουθάμπτον-Σάντερλαντ    1-1 (85΄ Ροντρίγκεζ - 80΄πεν. Ντεφόου)
Γουότφορντ-Αρσεναλ           1-3 (57΄ Περέιρα - 9΄ Καθόρλα, 40΄ Σάντσεθ, 45΄ Οζίλ)