Εντυπωσιακός Αστέρας Τρίπολης, 3-1 την Γκεντσλερμπιρλιγκί

Τρίτη, 02 Αυγούστου 2016 19:50
UPD:19:58
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Οι Αρκάδες ήταν καταιγιστικοί στο ξεκίνημα του αγώνα, φτάνοντας στο 3-0 μέσα στα πρώτα 17 λεπτά με σκόρερ τους Καλτσά στο 2΄, Ιωαννίδη στο 11΄ και Γιαννούλη στο 17΄.

Ο Αστέρας Τρίπολης συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις στα φιλικά προετοιμασίας στην Ολλανδία, νικώντας απόψε με 3-1 και τη δυνατή τουρκική Γκεντσλερμπιρλιγκί, στο τελευταίο παιχνίδι του στη χώρα της τουλίπας.

Στο δευτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε λόγω των αλλαγών και οι τούρκοι βρήκαν την ευκαιρία να μειώσουν με τον Μουρίκι στο 63΄, ενώ ένα λεπτό αργότερα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Καλτσάς.