Ισοπαλία με Βάκερ ο Ολυμπιακός

Πέμπτη, 30 Ιουνίου 2016 21:19
UPD:21:25
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Η Βάκερ προηγήθηκε στο σκορ με δυνατό σουτ του Κερσμπάουμ στο 23΄, με τον Ολυμπιακό να αντιδρά μετά το 0-1.

Με ισοπαλία 1-1 απέναντι στη Βάκερ ολοκλήρωσε το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας του σε αυστριακό έδαφος ο Ολυμπιακός.

Η πειραϊκή ομάδα ήταν μέτρια στο πρώτο ημίχρονο, όταν παρουσίασε πρόβλημα στην ανάπτυξή της, αλλά βελτιώθηκε στην επανάληψη.

Η Βάκερ προηγήθηκε στο σκορ με δυνατό σουτ του Κερσμπάουμ στο 23΄, με τον Ολυμπιακό να αντιδρά μετά το 0-1 και να προσπαθεί να απαντήσει άμεσα αλλά να μη βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Η είσοδος των Ντομίνγκες και Ζντιέλαρ στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε ώθηση στη μεσαία γραμμή της πειραϊκής ομάδας, που υπήρξε πολύ πιο απειλητική σε αυτό το διάστημα και τελικά κατόρθωσε να ισοφαρίσει με ωραίο τελείωμα του Πουλίδο στο 80΄, με το τρίτο γκολ του σε δύο αγώνες.