Football League: Ήττα - καταδίκης της Παναχαϊκής από Λαμία

Τετάρτη, 11 Μαΐου 2016 18:42
UPD:18:47
ICON /ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Οι δύο σύλλογοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς στο 76ο λεπτό αποβλήθηκε ο Παπανικολάου της Παναχαϊκής και στις καθυστερήσεις τον ακολούθησε ο Νατσιόπουλος της Λαμίας.

Η Λαμία νίκησε 1-0 την Παναχαϊκή, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 26η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής, που διεξήχθη στη Ναύπακτο με γηπεδούχο την αχαϊκή ομάδα.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 80΄ ο (νεοεισελθών) Καραγιάννης. Ένα γκολ που άφησε πλέον στο συγκρότημα της Πελοποννήσου μόνο μαθηματικές ελπίδες παραμονής, ενώ έστειλε τους Φθιώτες στην τέταρτη θέση της κατάταξης.