Super League: Πρωταθλητής και στην Κ15 ο Ολυμπιακός

Τρίτη, 26 Απριλίου 2016 19:23
UPD:19:29
INTIME SPORTS/ΠΑΠΠΑ ΒΟΥΛΑ

Στιγμιότυπο από τους πανηγυρισμούς.

Δεύτερο τίτλο σε διάστημα μερικών ημερών κατάκτησε ο Ολυμπιακός, αφού μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος από την επαγγελματική ομάδα την «κούπα» σήκωσε και το συγκρότημα Κ15 στο οικείο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας.

Στον τελικό της διοργάνωσης, που διεξήχθη στο στάδιο των Ιωαννίνων «Ζωσιμάδες», οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» νίκησαν με 2-0 την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΟΚ.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0, αφού στο 19ο λεπτό ο Πουρναράς αστόχησε ελάχιστα για τον «Δικέφαλο» και ο Βρακάς λίγο αργότερα σούταρε «άψυχα» από πλεονεκτική θέση.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 51΄ με τον Γεωργαντή, όταν ύστερα από «γέμισμα» οι παίκτες του ΠΑΟΚ άφησαν τον σκόρερ θεωρώντας τον σε θέση οφσάιντ.

Ο ΠΑΟΚ έχασε τη μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει λίγο αργότερα, με τον Μουτζούρη να «σημαδεύει» το δοκάρι, ο Ατματζίδης απέτυχε με τη σειρά του για το 1-1 στο 69΄ και τελικά ο Καλλιμούκος στο 78΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.