Γερμανία: Νίκη με ανατροπή η Λεβερκούζεν στο Γκελζενκίρχεν

Σάββατο, 23 Απριλίου 2016 21:53
UPD:21:59
EPA/BERND THISSEN

Η Λεβερκούζεν βρίσκεται, πλέον, στην 3η θέση με 5 βαθμούς διαφορά από την 4η Χέρτα, ενώ απομένουν τρεις αγωνιστικές για το φινάλε της Bundesliga.

«Αγκαλιά» με το απευθείας «εισιτήριο» για τους ομίλους του νέου Champions League βρίσκεται η Μπάγερ Λεβερκούζεν μετά τη σημερινή της νίκη με 3-2 στην έδρα της Σάλκε.

Οι «βασιλικοί μπλε» ξεκίνησαν το ματς με το χαμένο πέναλτι του Χούντελααρ (6΄), αλλά κατάφεραν να προηγηθούν 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Τσούπο-Μότινγκ (14΄) και Σέιν (29΄).

Μέσα σε επτά λεπτά στο δεύτερο μέρος, όμως, (54΄-60΄) οι «ασπιρίνες» έφεραν τα πάνω κάτω και με τα τέρματα των Μπραντ, Μπελαραμπί και Τσιτσαρίτο πήραν τη μεγάλη νίκη.