Football League: «Πάρτι» της Κέρκυρας με Ζάκυνθο

Δευτέρα, 21 Μαρτίου 2016 20:49
UPD:20:58
INTIME SPORTS/ΤΟΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Πολύ εύκολο έργο είχε η Κέρκυρα απέναντι στη Ζάκυνθο, την οποία συνέτριψε 4-0 στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής στη Β΄ Εθνική και μείωσε ξανά την απόσταση από την πρωτοπόρο Λάρισα στον ένα βαθμό.

Το σκορ άνοιξε στο 29΄ ο Ζορμπάς, για να διπλασιάσει στο 58΄ ο Γκόμεζ. Δύο λεπτά αργότερα ο Χιντζίδης έγραψε το 3-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κόντος στο 70΄.

Στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία της αγωνιστικής, η Λαμία νίκησε δύσκολα με 1-0 τον Αγροτικό Αστέρα στη Φθιώτιδα, χάρις στο γκολ που πέτυχε ο Πίντο στο 41ο λεπτό και παρέμεινε στην πέμπτη θέση της κατάταξης.

Να σημειωθεί ότι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, που αμφισβήτησε έντονα η Λαμία. Ο Πίτκας, όμως, απέκρουσε το σουτ του Διαμαντόπουλου και η ομάδα του Ευόσμου έχασε την ευκαιρία να φύγει με έναν πολύτιμο βαθμό.