NBA: Μέτριος Γιάννης, ήττα για Μπακς

Δευτέρα, 21 Μαρτίου 2016 13:02
UPD:13:03
USA Today Sports/Jeff Hanisch

Ο νεαρός φόργουορντ και εσχάτως πλέι μέικερ έπαιξε 29:17 λεπτά και είχε απολογισμό 12 πόντους, 7 ασίστ, 4 ριμπάουντ 2 κλεψίματα και 2 μπλοκ (φωτογραφία αρχείου).

Σε μέτριο επίπεδο κυμάνθηκε η απόδοση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, όπως άλλωστε και όλων των Μπακς, με αποτέλεσμα η Γιούτα, που πασχίζει για να μπει στα πλέι οφ της δυτικής περιφέρειας, να περάσει με 94-85 από το Μιλγουόκι.

Ο νεαρός φόργουορντ και εσχάτως πλέι μέικερ έπαιξε 29:17 λεπτά και είχε απολογισμό 12 πόντους, 7 ασίστ, 4 ριμπάουντ 2 κλεψίματα και 2 μπλοκ.

Ένας... έφηβος Ντιρκ Νοβίτσκι, οδήγησε τους Μάβερικς στη νίκη επί του Πόρτλαντ με 132-120 στο Ντάλας, σκοράροντας 40 πόντους σε ένα μεγάλο βράδυ και κάνοντας ρεκόρ παραγωγικότητας για τη φετινή περίοδο.

Ο Γερμανός αστέρας έγινε έτσι ο μεγαλύτερος ηλικιακά παίκτης με 40 ή περισσότερους πόντους σε έναν αγώνα, μετά τον ασύγκριτο Καρλ Μαλόουν το 2003.