NBA: Δεύτερο triple double από τον Αντετοκούνμπο

Τρίτη, 01 Μαρτίου 2016 12:19
UPD:12:28
USA Today Sports/Benny Sieu

Η καταξίωση έρχεται μέσω της σταθερής σε υψηλό επίπεδο απόδοσης και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σαφώς και θέλει να καταξιωθεί ως ένας από τους αστέρες του NBA.

Όπως φαίνεται, λοιπόν, ο 21χρονος άσος βαδίζει στο σωστό δρόμο, καθώς τη φετινή περίοδο φροντίζει να δικαιώνει κάθε βράδυ τα εγκώμια για το ταλέντο του από αστέρια όπως ο Κόμπι Μπράιαντ.

Ο διεθνής φόργουορντ, στη νίκη του Μιλγουόκι επί του Χιούστον με 128-121, έφτασε στο δεύτερο triple double της καριέρας του, αφού τελείωσε το παιχνίδι με 18 πόντους, 17 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 κοψίματα!

Ο Κώστας Κουφός και η ομάδα του, αντίθετα, γνώρισαν εντός έδρας ήττα από την Οκλαχόμα με 116-131. Ο ομογενής σέντερ έπαιξε 13:53 λεπτά για το Σακραμέντο και τελείωσε τον αγώνα με 6 πόντους, 2 ριμπάουντ, ένα κλέψιμο.

Ηγέτης της Θάντερ ήταν ο Κέβιν Ντουράντ ήταν ο ηγέτης των νικητών με 27 πόντους, 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ ο ΝτεΜάρκους Κάζινς των ΚΙνγκς μέτρησε 35 πόντους και 12 ριμπάουντ.