Ανεβαίνει η Έβερτον, νέα ισοπαλία για Τσέλσι

Πέμπτη, 04 Φεβρουαρίου 2016 06:46
UPD:09:00
REUTERS/Phil Noble

Η Τσέλσι συνέχισε για όγδοο αγώνα την αήττητη πορεία της, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας με τη Γουότφορντ.

Το κακό βέβαια για την ομάδα του Γκους Χίντινκ είναι δεν νικούν κιόλας, αφού από αυτά τα οκτώ παιχνίδια τα πέντε έληξαν ισόπαλα!

Οι «μπλε» έπαιξαν πάντως πολύ καλό ποδόσφαιρο, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες αλλά δεν κατόρθωσαν να παραβιάσουν ούτε μια φορά την εστία του καταπληκτικού Εουρέλιο Γκόμες

Αντίθετα, η Έβερτον νίκησε σχεδόν στο «ρελαντί» με 3-0 τη Νιούκαστλ στο «Γκούντισον Παρκ» και βελτίωσε τη θέση της στην κατάταξη, καθώς με 32 βαθμούς ανέβηκε στην 11η θέση.

Τα «ζαχαρωτά» του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ προηγήθηκαν με τον Λένον στο 23ο λεπτό, αλλά έπρεπε το παιχνίδι να φτάσει στα τελειώματά του για να διπλασιάσουν οι γηπεδούχοι με τον ίδιο ποδοσφαιριστή και να κλείσει το σκορ ο Μπάρκλεϊ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.