Δευτέρα, 01 Φεβρουαρίου 2016 20:11
UPD:20:20
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Η Κέρκυρα δεν άφησε ανεκμετάλλευτο το χθεσινό «δώρο» του Απόλλωνα Σμύρνης, που έχασε δύο βαθμούς στην έδρα του απέναντι στον Πανσερραϊκό.

Οι «Φαίακες» νίκησαν απόψε στην έδρα τους με 2-1 τον Αγροτικό Αστέρα στο τελευταίο παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής και ανέβηκαν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ξεπερνώντας την «Ελαφρά Ταξιαρχία» κατά ένα βαθμό (36 - 35), ενώ η πρωτοπόρος Λάρισα έχει 38.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Ζορμπά δευτερόλεπτα πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ενώ διπλασίασαν με αριστερό βολέ του Κόντου στο 57΄.

Η ομάδα του Εύοσμου μείωσε στο 65΄ με τον Μρντάκοβιτς αλλά δεν κατόρθωσε κάτι άλλο, ενώ η Κέρκυρα τελείωσε το ματς με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Βενέτη στο 90ό λεπτό.