Γερμανία: Με Λεβαντόφσκι στο +8 η Μπάγερν

Κυριακή, 31 Ιανουαρίου 2016 20:36
UPD:20:38
REUTERS/MICHAELA REHLE

Στο +8 ανέβασε ξανά τη διαφορά από τη δεύτερη Ντόρτμουντ η Μπάγερν, μετά το σημερινό 2-0 επί της Χοφενχάιμ, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 19ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Με το «βαρύ πυροβολικό» της να παραμένει πάντα... οπλισμένο, η Μπάγερν επιβλήθηκε με «σβηστές μηχανές», 2-0, της Χοφενχάιμ και διατήρησε τη διαφορά ασφαλείας από τη Μπορούσια. Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ήταν ο μεγάλος ΄πρωταγωνιστής του αγώνα, καθώς πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και οδήγησε την ομάδα του στην 4η διαδοχική νίκη στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Η Βόλφσμπουργκ αντίθετα, αν και προηγήθηκε με τον Ντράξλερ στο 67΄, εννέα λεπτά αργότερα ο Μοντέστε ισοφάρισε και χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην Κολωνία μέσα στην «Φολκσβάγκεν Αρένα».