Σάββατο, 23 Ιανουαρίου 2016 09:36
UPD:19:48
USA Today Sports/Gary A. Vasquez

Στιγμιότυπο από τον αγώνα Λος Άντζελες Λέικερς - Σαν Αντόνιο Σπερς.

«Προσγείωση» για το Μιλγουόκι στο Χιούστον, με τους Ρόκετς να βάζουν τέλος στο σερί τριών νικών των Μπακς νικώντας τους 102-98.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, μοίρασαν 30 ασίστ αλλά ένα «χαλάρωμα» προς το τέλος τους κόστισε μια ήττα που μάλλον δεν άξιζαν βάσει της συνολικής εμφάνισής τους.

Κορυφαίος των Τεξανών ο Τζέιμς Χάρντεν με 30 πόντους και 8 ασίστ, ενώ για τους Μπακς ο Γκρεγκ Μονρό είχε 21 πόντους - 9 ριμπάουντ, ο Κρις Μίντλετον 21 πόντους - 7 ασίστ και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο 18 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Οι Χόρνετς έκαναν την ανατροπή στο Ορλάντο νικώντας 120-116 τους Μάτζικ ύστερα από παράταση, παρότι είχαν βρεθεί να χάνουν με διαφορά 19 πόντων (70-89) στο 33ο λεπτό.

Ο Κέμπα Γουόκερ ήταν για ακόμη μία φορά «πολυβόλο» για τη Σάρλοτ, ενώ εκτός των 40 πόντων του είχε και 9 ασίστ, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα απέναντι στο Ορλάντο, που έχασε για πέμπτο στη σειρά αγώνα και ένατο, συνολικά, στα τελευταία δέκα παιχνίδια του.