Βόλεϊ: Ένα βήμα πριν τις «8» του Challenge Cup οι Γυναίκες του Ολυμπιακού

Τετάρτη, 20 Ιανουαρίου 2016 23:51
UPD:23:55
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Οι «ερυθρόλευκες» έλεγξαν το ματς σε όλη τη διάρκειά του, είχαν τον έλεγχο πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης και προκρίνονται στους «8» με νίκη ή ακόμη και ήττα με 2-3.

Το πρώτο βήμα για πρόκριση στα προημιτελικά του Challenge Cup, πραγματοποίησε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού που επικράτησε με 3-0 σετ (25-23, 25-16, 25-11) της C.S.M. Βουκουρεστίου στο Ρέντη.

Ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός στην πρώτη αναμέτρηση της φάσης των «16» και απέκτησε σημαντικό πλεονέκτημα για την εξασφάλιση της παρουσίας του στην προημιτελική φάση του θεσμού.

Με εξαίρεση το πρώτο σετ, όπου οι φιλοξενούμενες προέβαλαν ισχυρές αντιστάσεις, ενδεικτικές της υψηλής δυναμικότητας που διαθέτουν ως ομάδα, ο Θρύλος ήταν απόλυτος κυρίαρχος.