NBA: Ήττες για Αντετοκούνμπο και Κουφό

Τετάρτη, 06 Ιανουαρίου 2016 14:15
UPD:15:14
USA Today Sports/Kamil Krzaczynski

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν πολύ καλός στα 36:18 λεπτά που αγωνίστηκε, καθώς πέτυχε 18 πόντους, μάζεψε 7 ριμπάουντ, έδωσε 2 ασίστ, έκανε 4 κλεψίματα και είχε ένα μπλοκ.

Οι Μπακς πάλεψαν σαν... λιοντάρια στο Σικάγο αλλά έχασαν 106-117 από τους γηπεδούχους Μπουλς, σε έναν πολύ ωραίο αγώνα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν πολύ καλός στα 36:18 λεπτά που αγωνίστηκε, καθώς πέτυχε 18 πόντους, μάζεψε 7 ριμπάουντ, έδωσε 2 ασίστ, έκανε 4 κλεψίματα και είχε ένα μπλοκ.

Για τους «ταύρους» σταθερή αξία παραμένει ο Τζίμι Μπλάτερ, που φέτος αναδεικνύεται σε ηγέτη τους και τελείωσε το παιχνίδι με με 32 πόντους και 10 ασίστ.

Στο πιο συναρπαστικό παιχνίδι της ημέρας, το Ντάλας νίκησε στην έδρα του τους Κινγκς με 117-116 ύστερα από δύο παρατάσεις!

Από τους Τεξανούς ο Ντερόν Γουίλιαμς είχε 25 πόντους, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Ντεμάρκους Κάζινς μέτρησε 35 πόντους, 17 ριμπάουντ αλλά και 10 λάθη. Ο Κώστας Κουφός έπαιξε 17:13 λεπτά και δεν πήρε ούτε ένα σουτ (!), ενώ είχε 4 ριμπάουντ και μία ασίστ.