Πόλο: Πανέτοιμοι για το Ευρωπαϊκό οι Άνδρες

Τρίτη, 05 Ιανουαρίου 2016 23:02
UPD:06/01/2016 00:31
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΣΑΓΙΑΣ ΤΑΚΗΣ

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα δεν βρέθηκε ποτέ πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στη συνέχεια οι δυο ομάδες εναλλάσσονταν στο προβάδισμα, πριν ένα γκολ του Άλεξιτς από την περιφέρεια, 2:02 πριν το τέλος, δώσει τη νίκη στην παγκόσμια πρωταθλήτρια.

Η Εθνική Ανδρών πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση στο μοναδικό φιλικό αγώνα που έδωσε πριν την έναρξη του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, χάνοντας στις λεπτομέρειες από την υπερδύναμη Σερβία με 12-11, στο κολυμβητήριο του Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ».

Η ελληνική ομάδα κόντραρε στα ίσα τους πανίσχυρους «πλάβι» και απέσπασε το θερμό χειροκρότημα των φιλάθλων που βρέθηκαν στις εξέδρες και ήταν αρκετοί.

Με τον Γιάννη Φουντούλη να αποδεικνύει και απόψε ότι συγκαταλέγεται στους κορυφαίους αθλητές του κόσμου (6 γκολ), η Εθνική θα μπορούσε να έχει φτάσει ακόμη και στη νίκη.