Super League: «Χρυσή» νίκη με Λαζαρίδη ο Ατρόμητος, 1-0, τον Πανιώνιο

Σάββατο, 19 Δεκεμβρίου 2015 17:00
UPD:17:03
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Νίκη-χρυσάφι στην προσπάθεια που κάνει για να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας πήρε ο Ατρόμητος επί του Πανιωνίου με 1-0, στο ματς που άνοιξε την «αυλαία» της τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου (15η).

Όσο άτυχη στάθηκε η ομάδα του Περιστερίου στο Αγρίνιο πριν από 3 αγωνιστικές, όπου έχασε σωρεία κλασικών ευκαιριών και τελικά αναδείχθηκε ισόπαλη με τον Παναιτωλικό (2-2), άλλο τόσο της χαμογέλασε η τύχη στα δύο τελευταία εντός έδρας ματς που έδωσε.

Πριν από μία εβδομάδα επικράτησε με 1-0 της Καλλονής με το γκολ του Ουσέρο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ σήμεραμ αν κι έχασε πέναλτι στο 43΄ με τον Ναπολεόνι, τελικά πήρε το σπουδαίο «τρίποντο» στο 89΄ με το γκολ του Λαζαρίδη.

Χάρις στη δεύτερη σερί νίκη που πέτυχε ο Ατρόμητος, με το ίδιο σκορ μέσα στο «σπίτι» του, πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα και σαφώς οι παίκτες και το τεχνικό τιμ θα περάσουν ευχάριστες γιορτές.