Βόλεϊ: Στην κορυφή μαζί με Ολυμπιακό η Κηφισιά

Τετάρτη, 09 Δεκεμβρίου 2015 21:16
UPD:21:19
INTIME SPORTS/ΣΙΑΡΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Στιγμιότυπο από τον αγώνα.

O Oλυμπιακός νίκησε δύσκολα 3-2 σετ τον μαχητικό Άρη αλλά άφησε ένα βαθμό στη Μίκρα και επέτρεψε στην Κηφισιά, που νίκησε 3-1 στο «Ζηρίνειο» τον Φοίνικα Σύρου στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής, να τον φτάσει στην πρώτη θέση και στους 21 βαθμούς.

Χωρίς τον Σπίνου στην αποστολή, νωθροί, με μέτρια υποδοχή και χωρίς λύσεις στο μπλοκ του Άρη, οι φιλοξενούμενοι συνάντησαν προβλήματα στο 1ο και στο 4ο σετ αλλά δεν κινδύνεψαν με ήττα, αφού στο τάι μπρέικ πήραν από την αρχή προβάδισμα με τα σερβίς του Κοκκινάκη

Στα υπόλοιπα σημερινά παιχνίδια, η Λαμία πήρε μεν τον πρώτο βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα αλλά ηττήθηκε στην έδρα της με 2-3 από τον Ηρακλή, ενώ ο Παμβοχαϊκός πέρασε εύκολα από την Αλεξανδρούπολη νικώντας 3-0 τον Εθνικό.

Η εμβόλιμη 8η ημέρα στην Α1 Ανδρών θα ολοκληρωθεί αύριο, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται την Ορεστιάδα στην Πυλαία έχοντας στον πάγκο τον Γιάννη Καλμαζίδη και τον Παναθηναϊκό να φιλοξενεί στην Κυψέλη την Παναχαϊκή.