Σάββατο, 05 Δεκεμβρίου 2015 10:25
UPD:13:08
USA Today Sports/Derick E. Hingle

Στιγμιότυπο του αγώνα Κλίβελαντ - Νέα Ορλεάνη.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είναι σταθερά καλός αλλά οι Μπακς δεν θυμίζουν σε τίποτα την περυσινή ομάδα και χάνοντας με 95-102 στο Ντιτρόιτ γνώρισαν τη 13η ήττα σε 20 αγώνες φέτος.

Ο Αντετοκούνμπο έπαιξε 34 λεπτά με απολογισμό 12 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ για τα πιστόνια ο Αντρέ Ντράμοντ είχε 17 πόντους και 23 ριμπάουντ, και οι Ρέτζι Τζάκσον, Μάρκους Μόρις από 23 πόντους.

Ο Λεμπρόν Τζέιμς σκόραρε 23 από τους 37 πόντους του εναντίον της Νέας Ορλεάνης την τέταρτη περίοδο, αλλά αστόχησε στο τελευταίο σουτ και το παιχνίδι των Καβαλίερς με τους Πέλικανς πήγε στην παράταση.

Εκεί η ομάδα του «βασιλιά» έχασε 108-114από τους Πέλικανς, που είχαν σε εξαιρετικό βράδυ τον Άντονι Ντέιβις με 31 πόντους, 12 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.