Κύπελλο Ελλάδας: Βήμα πρόκρισης για Βέροια

Πέμπτη, 03 Δεκεμβρίου 2015 17:59
UPD:18:01
INTIME SPORTS

Στην πρώτη θέση του 6ου ομίλου βρέθηκε η Βέροια, μετά τη νίκη με 1-0 επί της Καλλιθέας στην πρωτεύουσα της Ημαθίας.

Η «βασίλισσα του βορρά» έφτασε έτσι στους 4 βαθμούς και μοιράζεται την κορυφή με τον Ατρόμητο, ενώ η αθηναϊκή ομάδα έχει τρεις και ελπίζει ακόμη σε πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην πρώτη αξιόλογη φάση που δημιούργησαν και συγκεκριμένα στο 17ο λεπτό, όταν ο Σιόντης σέντραρε, ο Γεωργιάδης έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στο δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης ο Μπατιόν σκόραρε.

Το έργο της Καλλιθέας έγινε πολύ δύσκολο μετά το 41ο λεπτό, καθώς στο σημείο εκείνο ο Κατσικογιάννης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Στο 65΄ ο Καϊκούτ είχε σουτ στο δοκάρι του Μιχελή, ενώ στο 78΄ ο Ναζλίδης πλάσαρε περίπου από το σημείο του πέναλτι αλλά ο Σταύρου απέκρουσε σωτήρια.