Τετάρτη, 25 Νοεμβρίου 2015 22:11
UPD:23:41
INTIME SPORTS/ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

Φωτογραφία του αγώνα.

Πρόωρο τέλος φαίνεται ότι θα έχει η παρουσία του ΠΑΟΚ στο φετινό EuroCup, μετά τη νέα ήττα του «Δικέφαλου» και μάλιστα στην έδρα της.

Οι Θεσσαλονικείς έχασαν για πέμπτη φορά σε επτά αγώνες, αυτή τη φορά με 70-89 από τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, απογοητεύοντας τους φίλους τους και τον μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ, Ιβάν Σαββίδη, που βρέθηκε στο κλειστό της Πυλαίας.

Η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου έπαιξε σούπερ στο πρώτο δεκάλεπτο, προηγήθηκε 29-19, αλλά στη συνέχεια «εξαφανίστηκε» και οι Ρώσοι σκόραραν 31 πόντους στη δεύτερη περίοδο, κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο στο +6 (44-50).

Κορυφαίος του ΠΑΟΚ ήταν ο Σχορτσανίτης με 17 πόντους, ενώ από τη ρωσική ομάδα ο Τούλσον αναδείχθηκε σε «εκτελεστή» της ελληνικής ομάδας, καθώς σκόραρε 29 πόντους με 7 τρίποντα.