Ισπανία: «Περίπατος» της Ρεάλ Μαδρίτης με Λας Πάλμας

Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2015 19:39
UPD:19:40
EPA/BALLESTEROS

Οι «μερένγκες» πάτησαν το γκάζι για ένα ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχαν και τα τρία τέρματα της νίκης τους (3-1) στο «Μπερναμπέου», χάρις στην οποία έμειναν μόνοι στην κορυφή της βαθμολογίας (η Μπαρτσελόνα παίζει αργότερα στην έδρα της Χετάφε).

«Υγιεινό περίπατο» εν όψει του ντέρμπι με την Παρί Σεν Ζερμέν που ακολουθεί (3/11) στο Champions League, έκανε η Ρεάλ Μαδρίτης με τη Λας Πάλμας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Primera Division.

Ο Ίσκο στο 4΄ άνοιξε το σκορ, στο 14΄ ο Ρονάλντο έκανε το 2-0 και στο 43΄ ο Χεσέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Νωρίτερα, στο 34΄, οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει προσωρινά σε 1-2 με τον Ερνάν.