Κύπελλο Ελλάδας: "Μοιρασιά" στο Περιστέρι για Ατρόμητο και Βέροια

Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου 2015 17:09
UPD:17:36
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Οι δύο ομάδες της Σούπερ Λίγκας μοιράστηκαν από ένα βαθμό καθώς το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2, με το μακεδονικό συγκρότημα να χάνει τη νίκη μέσα σε ένα τετράλεπτο, αφού ως το 84ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0!

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο Περιστέρι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τη Βέροια για τον 6ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι "κυανέρυθροι" άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με σουτ του Μαγέφσκι και διπλασίασαν με πέναλτι του Καϊκούτ στο 52΄, που καταλογίστηκε σε μαρκάρισμα του Κιβρακίδη επί του Μπερεμπασβίλι, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι ο αμυντικός τους βρήκε πρώτα την μπάλα.

Ο Ατρόμητος εξαπέλυσε την αντεπίθεσή του στο τελευταίο δεκάλεπτο και αφού μείωσε στο 84΄ με μακρινό σουτ του Κούρου που βρήκε στον Πούγγουρα και ξεγέλασε τον Λόπεθ, ισοφάρισε στο 88΄ με κεφαλιά του Λαζαρίδη.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μαρσελίνιο στις καθυστερήσεις επειδή πάτησε τον Μαραγκό (απευθείας κόκκινη), ενώ είδαν με απόγνωση να τραυματίζεται ο Κούρος, που ήρθε να προστεθεί στις απώλειες των Φυτανίδη, Ούμπιδες στον αγώνα με τον Ολυμπιακό.