Βόλεϊ: Νίκες των φαβορί στην πρεμιέρα των Γυναικών

Σάββατο, 17 Οκτωβρίου 2015 23:31
UPD:18/10/2015 15:05
INTIME SPORTS/ΚΩΤΣΙΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Με νίκες των φαβορί ξεκίνησε το πρωτάθλημα στην Α1 Γυναικών, η πρώτη αγωνιστική του οποίου ολοκληρώνεται αύριο στη Λάρισα με την αναμέτρηση του τοπικού Φιλαθλητικού Λαρισαϊκού απέναντι στον πρωταθλητή Παναθηναϊκό.

Ο Παναθηναϊκός είχε πολύ εύκολο έργο απέναντι στον "νεοφώτιστο" Πορφύρα, του οποίου επικράτησε 3-0 επιτρέποντας στον αντίπαλό της να κερδίσει μόλις 41 πόντους σε τρία σετ.

Ήττα γνώρισε και ο "νέος" Αίαντας Ευόσμου στο Ρέθυμνο, επίσης με 3-0, αλλά οι φιλοξενούμενες πάλεψαν πολύ στα δύο τελευταία σετ, τα οποία έχασαν με 25-23.

Ο φιλόδοξος Πανναξιακός έχασε ένα σετ στις Κυκλάδες απέναντι στο Μαρκόπουλο αλλά δεν είχε πρόβλημα (3-1), όπως και η ΑΕΚ απέναντι στην Ηλιούπολη (3-0), ενώ ο Άρης συνδύασε την επιστροφή στην Α1 με μεγάλη νίκη (3-1) επί του Α.Ο. Θήρας.