"Φιλική" ισοπαλία (3-3) για ΑΕΚ και Ατρόμητο

Σάββατο, 10 Οκτωβρίου 2015 16:04
UPD:16:08
INTIME SPORTS/VILLA

"Χορταστική" ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα του φιλικού αγώνα προετοιμασίας ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ατρόμητο, που διεξήχθη στα Σπάτα με κλειστές πόρτες για το κοινό κι έληξε 3-3.

Ύστερα από ένα "άσφαιρο" πρώτο ημίχρονο, η ομάδα των δυτικών προαστίων προηγήθηκε στο 48ο λεπτό με τον Μπρίτο, για να ισοφαρίσει στο 58΄ ο Μπουονανότε με πέναλτι, που καταλογίστηκε σε ανατροπή του Κορδέρο από τον Κούρο

Η απάντηση του Ατρόμητου ήταν άμεση και μέσα σε τρία λεπτά το σκορ είχε γίνει 1-3 από τα γκολ των Μαρσελίνιο και Κούρου στο 59ο και στο 62ο λεπτό, αντίστοιχα.

Η Ένωση μείωσε στο 72΄ με ατομική προσπάθεια και πλασέ του Μπαρμπόσα, ενώ ισοφάρισε στο 84΄ με τον Κολοβέτσιο, αφού στη φάση που προηγήθηκε ο Μπαρμπόσα είχε εκτελέσει φάουλ στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.