Τρίτη, 22 Σεπτεμβρίου 2015 23:57
UPD:23/09/2015 00:15
EPA/LANCIA

Φωτογραφία από τον αγώνα.

Εντυπωσιακή στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκε με 3-0, η Μίλαν πέρασε νικηφόρα από το "Φρίουλι" με 3-2 επί της γηπεδούχου Ουντινέζε και πήρε το τρίτο τρίποντο σε πέντε αγωνιστικές στο Καμπιονάτο.

Οι "ροσονέρι" του Σίνισα Μιχάιλοβιτς ήταν εντυπωσιακοί σε αυτό το διάστημα και πέτυχαν τα τέρματά τους με τον Μάριο Μπαλοτέλι στο 5ο, τον Τζάκομο Μποναβεντούρα στο 10ο και Κρίστιαν Ζαπάτα στο 45ο λεπτό.

Στο δεύτερο μισό ωστόσο οι φιλοξενούμενοι "κατέβασαν ταχύτητα", με αποτέλεσμα η Ουντινέζε να μειώσει στο γκολ με τους Εμάνουελ Μπαντού (51΄) και Ντούβαν Ζαπάτα (58΄) και να απειλήσει τους Λομβαρδούς ακόμη και με ισοφάριση.

Τελικά αυτό δεν έγινε κι έτσι το συγκρότημα του Στέφανο Κολαντουόνο, που τελείωσε την αναμέτρηση με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μπρούνο Φερνάντες στις καθυστερήσεις, έμεινε στους 3 βαθμούς.