Multimedia

Champions League: Ολυμπιακός-Παρί Σεν Ζερμέν 1-4

Τρίτη, 17 Σεπτεμβρίου 2013 23:35

Εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο «στρίμωξε» για τα καλά την Παρί των μεγάλων αστέρων, αλλά ξεμένοντας από δυνάμεις στην επανάληψη ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από την πρωταθλήτρια Γαλλίας με 4-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης», στην πρεμιέρα του 3ου ομίλου στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #6. Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα Ολυμπιακού - Παρί Σεν Ζερμέν για το Champions League.
ICON / ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #1. Ο Κώστας Μήτρογλου σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.
ICON / ΛΙΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Ο Κώστας Μήτρογλου σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #16. Η κερκίδα του Ολυμπιακού.

Η κερκίδα του Ολυμπιακού.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #2. Ο Γκαετάν Μπονγκ σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Ο Γκαετάν Μπονγκ σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #12. Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε με τον Καβάνι στο 19ο λεπτό, στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα.
REUTERS / YORGOS KARAHALIS

ΑΡΧΕΙΟΥ : Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #9. Ο Ματουιντί και ο Σάμαρης διεκδικούν τη μπάλα.

Ο Ματουιντί και ο Σάμαρης διεκδικούν τη μπάλα.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #3. Ο Νταβίντ Φουστέρ σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Ο Νταβίντ Φουστέρ σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #7. Λούκας Μόουρα και Γκαετάν Μπονγκ.
REUTERS / JOHN KOLESIDIS

Λούκας Μόουρα και Γκαετάν Μπονγκ.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #4. Ο Βλάντιμιρ Βάις σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Ο Βλάντιμιρ Βάις σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #5. Ο Βλάντιμιρ Βάις σκοράρει με εκπληκτικό τρόπο στο 25ο λεπτό και πραγματοποιεί το 1-1.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #10. Ο Βάις πανηγυρίζει για το 1-1.

Ο Βάις πανηγυρίζει για το 1-1.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #8. Παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν για το γκολ του Βάις.

Παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν για το γκολ του Βάις.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #11. Ο Σάμαρης σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Ο Σάμαρης σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #13. Ο Βάις κόβεται από τον Φαν ντερ Βιλ.
ΑΠΕ-ΜΠΕ / ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ

Ο Βάις κόβεται από τον Φαν ντερ Βιλ.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #14. Φουστέρ και Ιμπραΐμοβιτς διεκδικούν τη μπάλα.

Φουστέρ και Ιμπραΐμοβιτς διεκδικούν τη μπάλα.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #15. Ιμπραΐμοβιτς και Μεντζανί.

Ιμπραΐμοβιτς και Μεντζανί.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #20. Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό στο 60ο λεπτό. Ο Κάμπελ πέρασε στη θέση του Τσόρι Ντομίνγκεζ.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #21. Το γκολ του Μότα.

Το γκολ του Μότα.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #22. Ο Ιμπραΐμοβιτς αστόχησε σε χτύπημα πέναλτι, το οποίο απέκρουσε έξοχα ο Ρομπέρτο.

Ολυμπιακός - Παρί Σεν Ζερμέν #17. Απογοητευμένος ο Μήτρογλου.