Multimedia

Σούπερ Λίγκα: Η 17η αγωνιστική

Τρίτη, 15 Ιανουαρίου 2013 09:08

Ποδόσφαιρο - Σούπερ Λίγκα - Λεβαδειακός - Ολυμπιακός.
Την τρίτη διαδοχική νίκη του στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας πήρε ο Ολυμπιακός στη Λιβαδειά. Οι «ερυθρόλευκοι» κατέβαλαν την αντίσταση του Λεβαδειακού με 1-0, χάρη στο γκολ του Τζεμπούρ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, και διατήρησαν το αήττητό τους στη διοργάνωση.
EUROKINISSI

Ποδόσφαιρο - Σούπερ Λίγκα - ΠΑΟΚ - Ατρόμητος.
Σπουδαίο εκτός έδρας βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για να βρεθεί στη δεύτερη θέση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος πήρε ο Ατρόμητος στην Τούμπα. Η ομάδα του Περιστερίου, σε αγώνα για την 17η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας, απέσπασε ισοπαλία 0-0 από τον ΠΑΟΚ και έμεινε «ζωντανή» στην προσπάθεια που κάνει για να βρεθεί στην πρώτη θέση των ομάδων που θα λάβουν μέρος στα πλέι οφ της διοργάνωσης.
MOTION TEAM / ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ

Ποδόσφαιρο - Σούπερ Λίγκα - Κέρκυρα - Αστέρας Τρίπολης.
Ο Αστέρας Τρίπολης «βύθισε» στον πάτο της βαθμολογίας της Σούπερ Λίγκας την Κέρκυρα. Με γκολ του Περόνε στο 24ο λεπτό οι Αρκάδες επικράτησαν 1-0 στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η «αυλαία» της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ και ανέβηκαν στην τρίτη θέση της κατάταξης.
ΑΠΕ-ΜΠΕ / ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ

Ποδόσφαιρο - Σούπερ Λίγκα - ΠΑΣ Γιάννενα - Παναθηναϊκός. Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς στις «Ζωσιμάδες» των Ιωαννίνων, μεταξύ του τοπικού ΠΑΣ και του Παναθηναϊκού, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Το ματς, ντεμπούτο του Ισπανού Φάμπρι στον πάγκο των «πρασίνων» σε αγώνα πρωταθλήματος, ήταν δυνατό, αλλά χωρίς ποιότητα και πολλές καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και το τελικό αποτέλεσμα μπορεί να χαρακτηριστεί δίκαιο.
EUROKINISSI

Ποδόσφαιρο - Σούπερ Λίγκα - Πανιώνιος - Βέροια. Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Πανιωνίου με τη Βέροια στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 57ο λεπτό με τον Καμπάνταη, αλλά η «βασίλισσα του βορρά» εκμεταλλεύθηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα, μετά την αποβολή του Ντούνη στο 79ο λεπτό, και ισοφάρισε στο 90ό λεπτό με τον Κόστλι (στη φωτογραφία).
ΑΠΕ-ΜΠΕ / ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ

Ποδόσφαιρο - Σούπερ Λίγκα - Πανθρακικός - Πλατανιάς. Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας της Κομοτηνής ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Πλατανιά, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ναζλίδη στο 51ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Παπαδόπουλος στο 66ο λεπτό.
EUROKINISSI / REPORTER IMAGES/ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ

Ποδόσφαιρο - Σούπερ Λίγκα - ΟΦΗ - Αρης - Παπάζογλου. Σημαντικό βήμα για την παραμονή του στη μεγάλη κατηγορία έκανε ο ΟΦΗ, που επικράτησε 2-0 του Αρη στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Η αναμέτρηση του «Θόδωρος Βαρδινογιάννης» κρίθηκε από τα γκολ του Περογαμβράκη στο 24ο λεπτό και του Παπάζογλου στο 87ο λεπτό (στη φωτογραφία), αφήνοντας τους «κίτρινους» μόλις ένα βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
ΑΠΕ-ΜΠΕ / ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ

Ποδόσφαιρο - Σούπερ Λίγκα - ΑΕΚ - Ξάνθη.
Με τον Αντώνη Πετρόπουλο να σκοράρει το πρώτο τέρμα του σε επίσημο αγώνα της ΑΕΚ, στο 68ο λεπτό, η Ένωση σημείωσε πολύ μεγάλη νίκη με 1-0 επί της Ξάνθης στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Αυτό ήταν το πρώτο τρίποντο των «κιτρινόμαυρων» για το 2013, ύστερα από τρεις αναμετρήσεις.