Multimedia

Α1 Μπάσκετ: Η ενδέκατη αγωνιστική

Δευτέρα, 07 Ιανουαρίου 2013 18:26

Α1 Μπάσκετ: Η ενδέκατη αγωνιστική #1. Χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα από το κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» και διατήρησε το αήττητο στο πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 94-76 του Πανελευσινιακού, σε αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική, και υποχρέωσαν την ομάδα του Γιώργου Σκαραφίγκα, που ισοβαθμεί πλέον στην τελευταία θέση με τον Ηλυσιακό, στην ένατη ήττα της.
ΑΠΕ-ΜΠΕ / ΜΟΣΧΑΝΔΡΕΟΥ Π.
Α1 Μπάσκετ: Η ενδέκατη αγωνιστική #2. Μετά την ήττα του στην Τουρκία από την Αναντολού Εφές, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και νίκησε 91-60 τον Απόλλωνα Πάτρας στο κλειστό των ολυμπιακών εγκαταστάσεων, στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Α1.
ΑΠΕ-ΜΠΕ / ΑΛΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
Α1 Μπάσκετ: Η ενδέκατη αγωνιστική #3. Επίδειξη δύναμης έκανε ο Πανιώνιος στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε του ΠΑΟΚ με 82-68, στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Α1 μπάσκετ. Το σερί των επτά διαδοχικών νικών σταμάτησε για τους Θεσσαλονικείς στο κλειστό της Νέας Σμύρνης ενώ οι γηπεδούχοι μετρούν εννέα ροζ φύλλα σε 11 ματς.
ΑΠΕ-ΜΠΕ / ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ
Α1 Μπάσκετ: Η ενδέκατη αγωνιστική #4. Την έβδομη νίκη του πανηγύρισε ο ΑΓΟ Ρεθύμνου στην αναμέτρηση με τον ΚΑΟΔ στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη». Οι Κρήτες επικράτησαν εύκολα 88-75 των Δραμινών, σε παιχνίδι για την 11η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, μετά από εξαιρετική απόδοση στο τρίτο δεκάλεπτο. ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ
Α1 Μπάσκετ: Η ενδέκατη αγωνιστική #5. Τέλος στο αρνητικό σερί των εννέα διαδοχικών ηττών έδωσε ο ουραγός Ηλυσιακός, ο οποίος με αντεπίθεση διαρκείας στα τελευταία λεπτά ανέκτησε το προβάδισμα και πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του στην Α1 Ανδρών. Η ομάδα του Γιώργου Ζευγώλη επικράτησε 66-64 του Ικαρου Καλλιθέας στο κλειστό των Ιλισίων, για την 11η αγωνιστική, πήρε βαθμολογική «ανάσα» και υποχρέωσε τους φιλοξενούμενους στην τρίτη διαδοχική ήττα. ΑΠΕ-ΜΠΕ/Π. ΜΟΣΧΑΝΔΡΕΟΥ
Α1 Μπάσκετ: Η ενδέκατη αγωνιστική #6. Την τέταρτη νίκη του στο πρώταθλημα της Α1 Ανδρών στο μπάσκετ πανηγύρισε ο Άρης στο Αλεξάνδρειο. Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν άνετα 70-46 του Περιστερίου, σε αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική, υποχρεώνοντας τους φιλοξενούμενους στην πέμπτη ήττα τους σε ισάριθμες εκτός έδρας αναμετρήσεις. MOTION TEAM/ΦΑΝΗ ΤΡΥΨΑΝΗ
Α1 Μπάσκετ: Η ενδέκατη αγωνιστική #7. Βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Καβάλα στο «Βενετόκλειο», όπου πανηγύρισε το δεύτερο φετινό «διπλό» και την τρίτη νίκη στο σύνολο, με τις επιτυχίες να έχουν επιτευχθεί όλες από την ημέρα ανάληψης της τεχνικής ηγεσίας από τον Άγγελο Κορωνιό. Η Ένωση επικράτησε 86-72 του Κολοσσού, σε αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, και υποχρέωσε τους Ροδίτες στην έβδομη εφετινή αποτυχία. ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΝΙΚΟΛΑΣ ΝΑΝΕΦ