Τρίτη, 04 Νοεμβρίου 2014 22:00
Updated:23:38
REUTERS/GIORGIO PEROTTINO

Φάση του αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού απέναντι στη Γιουβέντους για την 4η αγωνιστική του Α΄ ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Περιγραφή: Τόλης Χριστοφοράκης

23:38Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για την live μετάδοση του ματς. Καλό σας βράδυ.

Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με σκορ 3-2 αν και κατάφερε να προηγηθεί με 2-1 και φεύγει με άδεια χέρια από την Ιταλία. Ζωντανοί στο παιχνίδι της πρόκρισης οι «ερυθρόλευκοι», που την επόμενη αγωνιστική παίζουν με την Ατλέτικο Μαδρίτης στην Ισπανία.

23:36Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Ο Ρομπέρτο ρεφάρει για το αυτογκόλ που πέτυχε και αποκρούει την εκτέλεση του Βιντάλ.

23:25Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

85' Η Γιουβέντους βρέθηκε κοντά στο 4-2, αλλά ο Τέβες δεν μπόρεσε να βρει εστία.

23:24Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

82' Βγαίνει και ο Μανιάτης, μπαίνει ο Διαμαντάκος

23:18Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

76' Πολύ καλή προσπάθεια του Ελαμπντελαουί για τον Ολυμπιακό, δεν μπόρεσε να σκοράρει. Κασάμι αντί Ντινγκά αποφασίζει ο Μίτσελ.

23:12Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

72' Φουστέρ αντί Τσόρι στον αγώνα

23:08Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν.

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Οι Ιταλοί κάνουν το 3-2 με τον Πογκμπά και σε δύο λεπτά φέρνουν και πάλι άνω-κάτω τον όμιλο

23:07Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

66' Η Γιουβέντους γυρνάει το ματς!

23:06Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

65' Με αυτογκόλ του Ρομπέρτο, οι Ιταλοί ισοφαρίζουν το παιχνίδι. Η μπάλα βρήκε στον Μποτία, στην συνέχεια στον Γιορέντε, μετά χτύπησε στο δοκάρι και από τον Ισπανό τερματοφύλακα κατέληξε στην εστία.

23:05Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

2-2 για την Γιουβέντους

23:02Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

61' Ο Ντελβίν Ντινγκά γυρνάει το ματς για τους «ερυθρόλευκους»! Πάλι από στημένη φάση, οι παίκτες του Μίτσελ φτάνουν στο γκολ, με τον Τσόρι να «φτιάχνει» και αυτό!

23:01Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

1-2 ο Ολυμπιακός!

22:57Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

55' Τεράστιος Ρομπέρτο! Όπως και στο πρώτο παιχνίδι, ο Ισπανός τερματοφύλακας βάζει στοπ στους επιθετικούς της Γιουβέντους, που σε αντεπίθεση προσπάθησαν ανεπιτυχώς να σκοράρουν δύο φορές.

22:56Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

54' Συνεχόμενα σουτ του Μιλιβόγιεβιτς στα σώματα, ακόμη ένα από τον Τσόρι και ο Μπουφόν μπλοκάρει. Πίεσε αρκετά ο Ολυμπιακός.

22:50Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

49' Αμπιντάλ και Μποτία στέκονται πολύ καλά για τον Ολυμπιακό στο... σφυροκόπημα της Γιουβέντους. Κίτρινη κάρτα στον Τέβες

22:47Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

22:31Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Ο Μποτία πανηγυρίζει το γκολ του.

Ημίχρονο στην Ιταλία. Γιουβέντους-Ολυμπιακός 1-1 με τα γκολ των Πίρλο και Μποτία.

22:28Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

43' Πλασέ από τον Πογκμπά, άουτ για τον Ολυμπιακό. Οι Ιταλοί πιέζουν πολύ για να πάνε με κεφάλι στο σκορ (1-1).

22:27Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

42' Μεγάλη ευκαιρία για την Γιουβέντους, με τον Μαρκίζιο να αστοχεί από πολύ κοντινή απόσταση με πλασέ έπειτα από σέντρα του Ασαμόα.

22:20Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

36' Ακόμη ένα κόρνερ για τον Ολυμπιακό, μετά από προσπάθεια του Μήτρογλου.

22:16Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Ο Πιρλό πανηγυρίζει το γκολ του.

Απαντάει με σουτ του Αφελάι ο Ολυμπιακός, άουτ η μπάλα

22:15Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

30' Μεγάλη στιγμή για την Γιουβέντους, με κακό τελείωμα από τον Μοράτα. Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι, αλλά φάνηκε να μην υπήρχε παράβαση.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ κόντρα στην Μάλμε με τον Κόκε.

22:12Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

25' Κεφαλιά από τον Μπονούτσι, ελάχιστα άουτ από πάρα πολύ καλό σημείο.

22:08Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

23' Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν αμέσως στο γκολ που δέχθηκαν! Μετά από διαδοχικά κόρνερ, ο Τσόρι σέντραρε για τον Μποτία και εκείνος με κεφαλιά ισοφαρίζει. Πολύ καλός ο Ισπανός αμυντικός, εκτός του γκολ!

22:07Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

1-1 ο Ολυμπιακός!

22:05Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

1-0 για την Γιουβέντους με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίρλο, ο οποίος σήμερα γιορτάζει 100 συμμετοχές ςτο Τσάμπιονς Λιγκ.

22:04Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

19' Ο Πογκμπά κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο, διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός για άλλο φάουλ στον Μιλιβόγιεβιτς

Οπαδός του Ολυμπιακού επευφημεί την ομάδα του.

22:01Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

15' Αδύναμο σουτ από τον Αφελάι, κακή επιλογή. Έξαλλος δίπλα του ο Τσόρι, που ξεκίνησε την αντεπίθεση.

22:00Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

14' Πρώτη καλή αντεπίθεση από την Γιουβέντους, ο Ρομπέρτο σε κόρνερ το σουτ του Μαρκίζιο.

21:56Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Σουτ του Πογκμπά, πάνω στον Ρομπέρτο

21:51Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Καλή παρουσία του Ολυμπιακού στο πρώτο επτάλεπτο, με τους γηπεδούχους να πιέζουν αρκετά.

21:45Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

1' Σέντρα στο ματς

21:42Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Και για την Γιουβέντους: Μπουφόν, Λιχστάινερ, Ασαμόα, Μπονούτσι, Κιελίνι, Πίρλο, Βιντάλ, Πογκμπά, Μαρκίζιο, Μοράτα, Τέβες

21:38Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Για τον Ολυμπιακό: Ρομπέρτο, Μαζουακού, Αμπιντάλ, Μποτία, Ελαμπντελαουΐ, Εντινγκά, Μιλιβόγεβιτς, Μανιάτης, Τσόρι, Αφελάι, Μήτρογλου

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

21:30Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Στο άλλο ματς του ομίλου κοντράρονται οι Ατλέτικο Μαδρίτης και Μάλμε, στην έδρα της δεύτερης.

21:26Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Μετά από την σπουδαία νίκη τους στο πρώτο ματς (1-0) οι παίκτες του Μίτσελ στοχεύουν σε ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα για να φτάσουν πιο κοντά στο κόλπο της πρόκρισης.

21:22Τρίτη 04 Νοεμβρίου 2014

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στην Γιουβέντους για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.