Μουντιάλ LIVE: ΗΠΑ - Γερμανία 0 - 1

Πέμπτη, 26 Ιουνίου 2014 18:00
Updated:20:53
REUTERS/LASZLO BALOGH

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής με την Γερμανία για την 3η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Μουντιάλ.

Περιγραφή: Τόλης Χριστοφοράκης

20:53Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Ολοκληρώθηκε και η άλλη αναμέτρηση ανάμεσα στην Γκάνα και την Πορτογαλία με την παρέα του Ρονάλντο να σημειώνει την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση με σκορ 2-1

Η Γερμανία μαζί με τις Η.Π.Α. στον επόμενο γύρο του Μουντιάλ, θα περιμένουν τα βραδινά παιχνίδια για να μάθουν τους αντιπάλους τους.

20:52Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Το ματς ολοκληρώθηκε

Ο Μίλερ φαίνεται ότι θα κρίνει το παιχνίδι αφού με το δικό του τέρμα η Γερμανία θα πάρει τη νίκη 1-0 απέναντι στις Η.Π.Α.

20:47Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Η Γερμανία κρατάει τη νίκη στα χέρια της όμως σε συνδυασμό με τη νίκη της Πορτογαλίας επί της Γκάνας, οι Η.Π.Α. παίρνουν το 2ο εισιτήριο για τους «16»

20:45Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Τίποτα δεν μπορεί να αλλάξει πλέον

20:38Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκοράρει με δυνατό αριστερό σουτ στο 80ο λεπτό όμως για την ώρα αυτό το 2-1 δεν είναι αρκετό στους Πορτογάλους

20:37Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Γκολ για την Πορτογαλία!

20:35Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Απομένουν κάτι λιγότερο από 15 λεπτά στις δύο αναμετρήσεις, χωρίς να έχει αλλάξει κάτι. Γερμανία και Η.Π.Α. κρατούν την πρόκριση

20:17Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Αλλαγή για τους Αμερικανούς στο 59ο λεπτό με τον Ντέιβινς να αφήνει τη θέση του στον Μπεντόχα

20:14Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Στην ισοπαλία 1-1 τώρα το άλλο παιχνίδι, η πρόκριση για την ώρα εξακολουθεί να παραμένει στα χέρια των Αμερικανών

Ο Γκιάν ισοφαρίζει για την Γκάνα!

Η Πορτογαλία χρειάζεται άλλα τρία γκολ για την πρόκριση

20:13Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Η.Π.Α.-Γερμανία 0-1

Στο 55ο λεπτό, ο Κλόζε έπιασε την κεφαλιά, ο Χάουαρντ απέκρουσε, όμως ο Μίλερ πήρε το «ριμπάουντ» και με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή, άνοιξε το σκορ!

20:12Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Εκπληκτικό γκολ για τη Γερμανία!

20:11Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Χωρίς ιδιαίτερη φάση σε κάποιο από τα δύο παιχνίδια, σχεδόν στο 10λεπτο των δευτέρων ημιχρόνων

20:03Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε

Αλλαγή για τη Γερμανία με τον Κλόζε να παίρνει τη θέση του Ποντόλσκι

Ο Νόιερ στραγγίζει το νερό από τα γάντια του. Ο αγώνας τελείται κάτω από καταρρακτώδη βροχή.

20:01Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Υπενθυμίζουμε ότι αν παραμείνει το 0-0 στο παιχνίδι των Ηνωμένων Πολιτειών με τη Γερμανία, τότε Γκάνα και Πορτογαλία μένουν εκτός διοργάνωσης

19:45Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Κίτρινη κάρτα στον Γκονζάλες για φάουλ στον Σβάϊνστάιγκερ.

REUTERS/RUBEN SPRICH
19:42Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Απομένει ένα πεντάλεπτο για τη λήξη ημιχρόνου, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Η.Π.Α. και Γερμανία

19:31Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Θυμίζουμε πως ό,τι και να γίνει στο άλλο παιχνίδι, Γερμανία και ΗΠΑ προκρίνονται με μόλις έναν βαθμό

19:30Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

31' Αυτογκόλ από τον Μπογί στο άλλο παιχνίδι και η Πορτογαλία προηγείται με σκορ 1-0 της Γκάνας

19:29Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα, πάντα στο 0-0 και τα δύο παιχνίδια

19:22Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

22' Πολύ καλό σουτ του Ζούσι έπειτα από ωραία ανάπτυξη των ΗΠΑ, η μπάλα λίγο άουτ

19:10Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Στο 0-0 η αναμέτρηση μέχρι στιγμής αλλά με εξαιρετικό ρυθμό και πολλές προσπάθειες κυρίως από τους Γερμανούς

19:00Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Το ματς ξεκίνησε

18:56Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Γερμανία: Νόιερ - Χέβεντες, Χούμελς, Σβάινσταϊγκερ, Εζίλ, Ποντόλσκι, Μίλερ Λαμ, Μερτεζάκερ, Κρόος, Μπόατενγκ

18:55Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Οπαδός των ΗΠΑ λίγο πριν τον αγώνα.

REUTERS/TONY GENTILE

Η.Π.Α.:Χάουαρντ - Γκονζάλες, Μπράντλεϊ,Μπέσλερ, Μπίσλεϊ, Ντέμπσεϊ, Τζόουνς, Ντέιβις, Μπέκερμαν, Ζούσι, Τζόνσον

18:54Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Πάμε να δούμε τις 11άδες με τις οποίες θα αγωνιστούν οι δύο ομάδες

18:53Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Οι Πορτογάλοι από την πλευρά τους έχουν μόνο μαθηματικές ελπίδες αφού εκτός από ήττα των Αμερικανών χρειάζονται και νίκη με πολλά γκολ

18:45Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Η Γκάνα χρειάζεται ήττα των Αμερικανών και παράλληλα νίκη με ένα γκολ παραπάνω κόντρα στην Πορτογαλία για να κλέψει την πρόκριση

18:41Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Ηνωμένες Πολιτείες και Γερμανία περνούν μαζί στην επόμενη φάση σε περίπτωση που μείνουν στην ισοπαλία

Παράλληλα θα έχουμε και ενημέρωση για το άλλο παιχνίδι του ομίλου ανάμεσα στην Γκάνα και την Πορτογαλία με τις δύο ομάδες να εξαρτώνται άμεσα από το ματς των Γερμανών

18:40Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014

Καλησπέρα σας, είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής με την Γερμανία για την 3η αγωνιστική του 7ου ομίλου