Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας του ΠΑΟΚ με τη Μακάμπι Χάιφα για το Europa League.

21:54Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Αυτά από εμάς. Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για αυτή τη σπουδαία αναμέτρηση. Καλό βράδυ σε όλους σας

21:53Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Έτσι θα πάει ψηλά

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι και ένα ημίχρονο που είχε σχεδόν τα πάντα, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη κόντρα στη Μακάμπι Χάιφα για την 3η αγωνιστική του Europa League με σκορ 3-2. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 και… κατάφεραν να χάσουν δύο πέναλτι με τον Στοχ, μπόρεσαν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και με τα γκολ των Βίτορ, Νίνη και Σαλπιγγίδη, πέρασε στην κορυφή του ομίλου. Στην επόμενη αγωνιστική, ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα βρει και πάλι απέναντί του τη σημερινή αντίπαλό του, σε ένα παιχνίδι που θα καθορίσει κατά μεγάλο βαθμό την πρωτιά του ομίλου.

21:40Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Με τον Βούκιτς να βρίσκεται πλέον στην 11αδα αντί του Σαλπιγγίδη, ο ΠΑΟΚ πρέπει να... κρατήσει περίπου 7-8 λεπτά με τις καθυστερήσεις για ένα τρίποντο που μπορεί να του χαρίσει ακόμη και την πρωτιά του ομίλου

21:01Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Το άλλο παιχνίδι του ομίλου ανάμεσα σε Άλκμααρ και Σαχτιόρ έληξε με το ισόπαλο 1-1. Αν κερδίσει ο ΠΑΟΚ, περνάει μόνος πρώτος

21:00Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

46': Επιστροφή στην Τούμπα και το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

20:46Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Λήξη ημιχρόνου με σκορ 2-2.

20:44Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Φτάσαμε στο 45', το 2-2 παραμένει

Ο Σαράνοφ απέκρουσε και το δεύτερο πέναλτι του Στοχ, αυτή τη φορά στην δεξιά του γωνία

20:43Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Τελικά ο Λίνο άφησε και ο Στοχ πάει για εκδίκηση

Ο Τσότσαλιτς είχε απλωμένο το χέρι του και ο διαιτητής καταλόγισε την εσχάτη των ποινών. Λίνο στη μπάλα

20:42Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Κι άλλο πέναλτι για τον ΠΑΟΚ

20:39Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Ο Στοχ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σαράνοφ στο πέναλτι, ο Νίνης πήρε το ριμπάουντ, σούταρε από μακριά, ο Σαράνοφ απέκρουσε εκ νέου, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ. Ο Σλοβάκος πήγε στην εκτέλεση και ο Έλληνας μέσος έκανε το 2-2 με κεφαλιά

20:38Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ

Και όμως δεν μπήκε!

20:37Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Απίστευτα πράγματα! Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει με... χίλια στα τελευταία λεπτά, με τον Στοχ να κερδίζει το πέναλτι στο 38'

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ

20:36Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Ανεβάζει στροφές ο ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης έφτασε για ακόμη μία φορά κοντά στο γκολ, αλλά ο πορτέρο της Μακάμπι του το αρνήθηκε

20:35Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Ο Λίνο πραγματοποίησε υπέροχη εκτέλεση φάουλ και ο Βίτορ με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έβαλε την ομάδα του και πάλι στο παιχνίδι

20:34Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ. 2-1 με τον Βίτορ στο 35'

Ο Στοχ εκτέλεσε κόρνερ, ο Νίνης γύρισε στο δεύτερο δοκάρι με το κεφάλι για τον Σαλπιγγίδη, εκείνος βρήκε τη μπάλα με το "μυτάκι" αλλά δεν κατάφερε να τη στείλει εντός εστίας

20:33Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Λίγο έλειψε να γίνει το 2-1 για τον ΠΑΟΚ

20:31Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Παραλίγο το 3-0 για τη Μακάμπι. Ο Γκολάσα βρήκε χώρο, έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε ελάχιστα εκτός. Πολύ κακή η αμυντική λειτουργία της ελληνικής άμυνας

20:24Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Πολύ δύσκολη η φάση που ζήτησε πέναλτι ο ΠΑΟΚ. Υπάρχει επαφή του Αθανασιάδη με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά ο διαιτητής θεώρησε πως ο Έλληνας επιθετικός είχε ήδη ξεκινήσει την πτώση του

20:21Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Σε μία φάση που ξεκίνησε με διαμρτυρίες για πέναλτι πάνω στον Αθανασιάδη (φαίνεται να υπάρχει παράβαση, που δεν καταλογίστηκε) η Μακάμπι βγήκε στην αντεπίθεση και ο Γκολάσα έκανε το 2-0 γιια τους φιλοξενούμενους στο 22' με δυνατό σουτ

20:20Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

ΓΚΟΟΟΛ για τη Μακάμπι

20:13Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Λάθος από τον Κατσουράνη στην άμυνα και ο Ντβόλου κάνει το 1-0 για τους φιλοξενούμενους

ΓΚΟΟΟΛ για τη Μακάμπι στο 13'

20:11Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Δεν απείλησαν οι γηπεδούχοι, επιθετικό φάουλ από τον Στοχ

20:10Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Τρίτο συνεχόμενο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Δυνατό σουτ από τον Στοχ, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σαράνοφ. Δεύτερο κόρνερ για τους γηπεδούχους

19:59Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

1': Στη σέντρα οι φιλοξενούμενοι και το παιχνίδι ξεκινά

19:57Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Οι δύο ομάδες έχουν περάσει στον αγωνιστικό χώρο και αυτή τη στιγμή γίνεται η παρουσίασή τους

19:47Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Στους 11 της Μακάμπι βρίσκεται και ο πρώην παίκτης του Αστέρα Τρίπολης, Ρούμπεν Ράγιος. Αναλυτικά:  Σαράνοφ, Μεσούμαρ, Ταβάτα, Πιλιάφσκι, Τσότσαλιτς, Γιαντίν, Γκολάσα, Μπόκολι, Ράγιος, Εζρά, Ντλόβου.

19:45Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Γλύκος, Σκόνδρας, Κατσικάς, Βούκιτς, Λόρενς, Λούκας και Νέτσιντ

19:43Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Χακόμπο, Κίτσιου, Λίνο, Κατσουράνης, Βίτορ, Τζιόλης, Λάζαρ, Σαλπιγγίδης, Νίνης, Στοχ και Αθανασιάδης οι έντεκα που επέλεξε ο Ολλανδός

19:42Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Το σύνολο του Χουμπ Στέφενς, που είναι τιμωρημένος, θα επιδιώξει την δεύτερη νίκη του στους ομίλους της διοργάνωσης μετά την επικράτηση επί της Σαχτιόρ Καραγκάντι και την ισοπαλία κόντρα στην Άλκμααρ

19:41Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Καλησπέρα σας. Είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την τρίτη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ στο Europa League. Αντίπαλος του "Δικεφάλου του Βορρά", που θα παίξει για πρώτη φορά στη γεμάτη Τούμπα, η Μακάμπι Χάιφα