O Σαλπιγγίδης πανηγυρίζει το γκολ.

Παρακολουθήστε Live την κρίσιμη αναμέτρηση της Εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου κόντρα στην Λετονία για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Βραζιλίας

23:38Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Ας ετοιμαζόμαστε για τα μπαράζ

Η Ελλάδα επικράτησε 1-0 της Λετονίας με γκολ του Δημήτρη Σαλπιγγίδη όμως η νίκη της Βοσνίας στη Ζίλινα επί της Σλοβακίας, διέλυσε τα όνειρα για την πρώτη θέση. Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος απέδωσε εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο και τελικά κατάφερε με το γκολ του Σαλπιγγίδη να πάρει τους τρεις βαθμούς. Κερδισμένη της βραδιάς ήταν πάντως η Βοσνία, η οποία ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0 επί της Σλοβακίας παίρνοντας σπουδαία νίκη με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Βοσνία και Ελλάδα εξακολουθούν να ισοβαθμούν στην πρώτη θέση όμως για την ώρα η πρώτη θέση ανήκει στους παίκτες του Σούσιτς λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων.

23:35Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Λήξη αγώνα.Ελλάδα-Λετονία 1-0

23:34Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη, ο οποίος αποβάλλεται από τον αγωνιστικό χώρο

23:32Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

23:31Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Υπέροχη ενέργεια του Καραγκούνη στο 89ο λεπτό. Προσπαθησε να «κρεμάσει» τον αντίπαλο γκολκίπερ από το ύψος της περιοχής όμως δεν βρήκε δίχτυα

23:29Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ελλάδα στο 88ο λεπτό. Στη θέση του Σαμαρά πέρασε ο Φετφατζίδης

23:27Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Κόκκινη κάρτα στον Ρούγκινς έπειτα από διαπληκτισμό με τον Κατσουράνη, ο οποίος δέχθηκε την κίτρινη κάρτα του διαιτητή

Οι φίλαθλοι πανηγυρίζουν για το γκολ που σημείωσε ο Σαλπιγγίδης στο 58ο λεπτό.

ICON/ΛΙΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
23:24Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Καλό σουτ του Σαμαρά στο 83ο λεπτό, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Κολίνκο

23:20Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Αλλαγή για τη Λετονία. Τη θέση του Βερπακόφσκις θα πάρει ο Ράκελς στο 79ο λεπτό

23:16Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

23:15Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Δεύτερη αλλαγή για την Ελλάδα στο 74ο λεπτό. Στη θέση του Τζαβέλλα περνάει ο Καραγκούνης, ο οποίος πραγματοποιεί την 127η συμμετοχή με την Εθνική Ανδρών

23:12Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Καλή στιγμή για τη Λετονία στο 71ο λεπτό. Σουτ του Λάιζανς, έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Καρνέζη

23:10Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Δεύτερη αλλαγή για τη Λετονία. Ο Καρασάουσκς στη θέση του Ζιούζινς

23:08Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Η Ελλάδα μετά την ήττα της Σλοβακίας εξασφαλίζει και μαθηματικά την 2η θέση του ομίλου σε περίπτωση που κρατήσει το προβάδισμα σήμερα κόντρα στη Λετονία μέχρι τέλους

23:07Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Η Βοσνία κρατάει πλέον την πρώτη θέση στα χέρια της έχοντας να αντιμετωπίσει το Λιχτενστάιν εντός έδρας και Λιθουανία εκτός έδρας

23:06Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Τελείωσε το ματς στη Ζίλινα. Σλοβακία-Βοσνία 1-2

23:05Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη αλλαγή για την Ελλάδα στο 64ο λεπτό. Ο Χριστοδουλόπουλος θα πάρει τη θέση του σκόρερ Σαλπιγγίδη

23:02Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη αλλαγή για τη Λετονία στο 62ο λεπτό. Ο Λάζνιτς αφήνει τη θέση του στον Σινέλνικοφς

23:01Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη κίτρινη κάρτα του Γιάκομπσον στον Βερπακόφσκις για αντιαθλητικό μαρκάρισμα

22:59Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

ΓΚΟΟΟΟΟΛ στο 58ο λεπτό!!!Υπέροχη ασίστ του Σαμαρά στον Σαλπιγγίδη, ο οποίος κοντρόλαρε με το δεξί στο ύψος του πέναλτι και με το αριστερό πλάσαρε εύστοχα για να κάνει το Ελλάδα-Λετονίοα 1-0

22:55Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Η Εθνική μας δεν έχει την ίδια διάθεση στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου που είχε στο ξεκίνημα του αγώνα

22:51Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Η Βοσνία ανατρέπει το παιχνιδι στη Ζίλινα και με τον Χάιροβιτς παίρνει προβάδισμα 2-1 απέναντι στην Σλοβακία ενώ απομένει ένα δεκάλεπτο πλέον

22:50Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη καλή στιγμή στο 2ο ημίχρονο για την Ελλάδα με τον Νινη να σουτάρει και την μπάλα να φεύγει άουτ

Λείπει μόνο το γκολ

Η Ελλάδα πραγματοποίησε το καλύτερό της πρώτο ημίχρονο σε αυτή την προκριματικά φάση ωστόσο δεν κατάφερε να βρει δίχτυα απέναντι στη Λετονία. Το «δώρο» από τους Σλοβάκους πάντως έρχεται αφού με το τέρμα του Χάμσικ από το 42 προηγούνται της Βοσνίας 1-0. Οι Έλληνες διεθνείς έχουν διάθεση, τρεξίματα και πιέζουν αρκετά τους Λετονούς χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες με τους Μήτρογλου και Σαμαρά.

22:30Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Λήξη ημιχρόνου: Ελλάδα-Λετονία 0-0

22:25Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Μπήκαμε στο τελευταίο 5λεπτο του πρώτου ημιχρόνου με το ρυθμό να έχει πέσει στα τελευταία οκτώ λεπτά. Παραμένει το 0-0.

22:22Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Η Σλοβακία έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Βάις για να διπλασιάσει τα τέρματά της απέναντι στη Βοσνία

ΕΛΛΑΔΑ - ΛΕΤΟΝΙΑ ( 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ 7ου ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΟΥ ΜΟΥΝΤΙΑΛ) (ICON PRESS / ΛΙΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ)

22:21Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Στο 36ο λεπτό, ο Κάουνα δοκίμασε το μακρινό σουτ, μπλόκαρε ο Καρνέζης

22:19Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο στη Ζίλινα. Η Σλοβακία από το 42ο λεπτό προηγείται 1-0 της Βοσνίας με γκολ του Χάμσικ

22:16Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Στο 32ο λεπτό ωραία σέντρα του Σαλπιγγίδη, δυνατή κεφαλιά του Μήτρογλου στέλνει την μπάλα δίπλα από το δοκάρι των Λετονών

22:10Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Νέα σπουδαία ευκαιρία για την Ελλάδα στο 26ο λεπτό. Ο Νίνης βρήκε πολύ ωραία τον Τοροσίδη όμως η κεφαλιά του τελευταίου δεν βρήκε στόχο

22:06Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Λήξη ημιχρόνου στη Ζίλινα.Σλοβακία-Βοσνία 1-0

22:03Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Υπέροχη συνεργασία Σαμαρά-Νίνη με τον άσο της Σέλτικ να πλασάρει από τα αριστερά όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Η φάση αυτή στο 20ο λεπτό

22:01Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Η Σλοβακία ανοίγει το σκορ με τον Χάμσικ κόντρα στη Βοσνία, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Όλα κυλούν ιδανικά για την Ελλάδα μέχρι στιγμής. Λείπει ένα γκολ στο Φάληρο

21:58Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Την απόκρουση των προκριματικών πραγματοποιεί ο Κολίνκο σε εξ' επαφής κεφαλιά του Μήτρογλου έπειτα από σέντρα του Κατσουράνη. Παραμένει το 0-0 στο 14ο λεπτό

21:57Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Περίπου 15,000 φίλαθλοι παρακολουθούν την αναμέτρηση. Ανάμεσά τους και σχεδόν 30 Λετονοί

21:54Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Η Εθνική έχει μπει ορεξάτη στον αγωνιστικό χώρο, έχει καλά τρεξίματα και καλή κυκλοφορία της μπάλας στο πρώτο δεκάλεπτο

21:53Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα στο 9ο λεπτό. Από υπέροχη προσπάθεια και γύρισμα του Σαμαρά από τα αριστερά, ο Σαλπιγγίδης δεν κατάφερε να βρει καλά την μπάλα, στέλνοντάς την άουτ.

21:50Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα στο 5ο λεπτό. Ο Κατσουράνης πίεσε ψηλά και έκλεψε την μπάλα όμως ο Μήτρογλου νικήθηκε από τον Κολίνκο στο τετ-α-τετ

21:47Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Συμπληρώθηκε το ημίωρο στην Ζίλινα. Το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Σλοβακία και Βοσνία

21:46Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Εκτέλεσε ο Τζαβέλλας, ο Κατσουράνης δεν κατάφερε να πιάσει όμως την κεφαλιά έτσι όπως θα ήθελε

21:28Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Ελλάδα και Λετονία ολοκλήρωσαν την προθέρμανση και αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια για να κάνουν σε λίγο και επίσημα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο

21:22Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Η Λετονία είναι αδιάφορη βαθμολογικά και προέρχεται από τη νίκη επί της Λιθουανίας στη Ρίγα με σκορ 2-1

21:20Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Η Ελλάδα έχει στη σύνθεσή της τους Σαλπιγγίδη και Σαμαρά, οι οποίοι ήταν τιμωρημένοι κόντρα στο Λιχτενστάιν. Αντίθετα εκτός αποστολής έμεινε ο Χολέμπας λόγω της κόκκινης κάρτας στο ματς της Παρασκευής

21:13Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

Σε λίγο, σέντρα και στην Ζίλινα. Η Σλοβακία με τον Βλάντιμιρ Βάις στη βασική 11αδα υποδέχεται τη Βοσνία. Η Ελλάδα θέλει είτε νίκη των Σλοβάκων είτε ισόπαλο αποτέλεσμα ώστε με νίκη επί της Λετονίας, να μείνει μόνη πρώτη στην κορυφή του γκρουπ

21:07Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013