Ο Νίκολας Χάσλερ διεκδικέι την μπάλα από τον Κώστα Κατσουράνη.

Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση της Εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου κόντρα στο Λιχτενστάιν για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

23:39Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Βλέπει απευθείας Βραζιλία

Δύσκολη αλλά σπουδαία νίκη σημείωσε η Ελλάδα απέναντι στο Λιχτενστάιν με σκορ 1-0 και σε συνδυασμό με την ήττα της Βοσνίας από τη Σλοβακία στη Ζένιτσα, μπήκε ξανά στο κόλπο της απευθείας πρόκρισης στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος σπατάλησαν το πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο μέρος μπήκαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι. Η αποβολή του Χολέβας δεν ήταν ικανή να σταματήσει την προσπάθεια και το γκολ του Μήτρογλου χάρισε τους πολύτιμους τρεις βαθμούς στην Εθνική ομάδα. Επόμενο παιχνίδι, αυτό της Τρίτης με την Λετονία εντός έδρας ενώ η Βοσνία δοκιμάζεται στην Μπρατισλάβα με τη Σλοβακία. Βοσνία και Ελλάδα ισοβαθμούν πλέον στους 16 βαθμούς με τους Βόσνιους όμως να κρατούν ακόμα την 1η θέση αφού έχουν καλύτερη διαφορά τερμάτων.

23:24Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Αλλαγή για την Εθνική. Στο 84ο λεπτό ο Παπαδόπουλος θα πάρει τη θέση του Χριστοδουλόπουλου

23:23Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Φοβερή ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Μήτρογλου με τακουνάκι δεν κατάφερε να νικήσει από κοντά τον Γιέλε στο 83ο λεπτό

23:21Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Τελευταίο 10λεπτο στην αναμέτρηση. Λιχτενστάιν-Ελλάδα 0-1

23:15Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Στο 74ο λεπτό εκπληκτικό σουτ του Νίνη από τα 25 μέτρα, η μπάλα χτύπησε δοκάρι και κατάληξε κόρνερ έπειτα και από επέμβαση του Γιέλε

23:13Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Ο Κατσουράνης βρήκε εκπληκτικά τον Τοροσίδη στα αριστερά, αυτός με τη μία έκανε το γύρισμα και ο Μήτρογλου μέσα από την μικρή περιοχή πλάσαρε εύστοχα για το Λιχτενστάιν-Ελλάδα 0-1

23:12Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ!!!Η Ελλάδα σκοράρει στο 72ο λεπτό με τον Μήτρογλου.

23:11Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Καλό σουτ του Τοροσίδη στο 70ο λεπτό, όμως μπλόκαρε ο Γιέλε. Παραμένει το 0-0

23:10Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Τελείωσε το ματς στη Ζένιτσα. Η Σλοβακία πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στη Βοσνία εκτός έδρας με σκορ 1-0 και πλέον όλα στον όμιλο είναι ανοιχτά ακόμη και για τις 2 θέσεις!

23:08Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Εν τω μεταξύ τη θέση του Ταχτσίδη πήρε ο Καραγκούνης

Στο 67ο λεπτό δοκάρι για την Εθνική. Από την εκτέλεση φάουλ ο Κατσουράνης έστειλε την μπάλα με κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι

23:06Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Με δέκα παίκτες και το Λιχτενστάιν μετά την αποβολή του Ντέιβιντ Χάσλερ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Τοροσίδη

23:04Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου,  Λετονία επικράτησε 2-1 της Λιθουανίας.

23:03Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Αριστερό μπακ πλέον ο Τοροσίδης και ο Μανιάτης πηγαίνει στα δεξιά.

23:00Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Αδικαιολόγητα νεύρα από τον Χολέβας, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε στο διαιτητή για φάουλ το οποίο κέρδισε και δέχθηκε τη 2η κίτρινη κάρτα. Με δέκα παίκτες η Ελλάδα από το 60ο λεπτό

22:59Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα στο 59ο λεπτό. Ο Μήτρογλου δεν κατάφερε να νικήσει από κοντά τον Γιέλε

Ο Παναγιώτης Κονές και ο  Φρανζ Μπαργκμέιγιερ. Στιγμιότυπο από τον αγώνα.

22:55Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Ανεβάσμενη η Ελλάδα στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, έχει χάσει ήδη στο πρώτο 10λεπτο τρεις καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ και να εκμεταλλευτεί για την ώρα το «δώρο» που έρχεται από τη Ζένιτσα

22:54Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Τεράστια ευκαιρία για την Ελλάδα. Σέντρα του Χριστοδουλόπουλου, κεφαλιά του Μήτρογλου στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Λιχτενστάιν

Γκολ για τη Σλοβακία: Στο 76ο λεπτό οι Σλοβάκοι ανοίγουν το σκορ κόντρα στη Βοσνία εκτός έδρας με τον Πετσόφσκι

22:53Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

22:51Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Νέα ευκαιρία στο 50ο λεπτό. Γύρισμα του Χολέβας από τα αριστερά όμως ο Μήτρογλου δεν βρήκε την μπάλα έτσι όπως θα ήθελε προκειμένου να τη στείλει στα δίχτυα.

22:50Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Καλή ευκαιρία για την Ελλάδα στο 49. Ωραία κάθετη πάσα του Κατσουράνη, προσποίηση του Μήτρογλου στον αντίπαλο αμυντικό όμως το πλασέ που επιχείρησε έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

22:47Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Εξαιρετική προσπάθεια του Χολέβας από τα αριστερά, κερδίζει το φάουλ από τον Ντέιβιντ Χάσλερ, ο οποίος δέχθηκε και την κίτρινη κάρτα.

22:46Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Το «δώρο» από τη Ζένιτσα πλησιάζει όλο και περισσότερο. Παραμένει το Βοσνία-Σλοβακία 0-0 στο 70ο λεπτό

22:45Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Στη θέση του Κονέ περνά ο Νίνης με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

22:32Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Κακή εικόνα

Απογοητευτική η Ελλάδα στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στο Λιχτενστάιν, δεν κατάφερε να πιάσει καλό ρυθμό και να απειλήσει το μαχητικό Λιχτενστάιν. Ο Φερνάντο Σάντος σίγουρα θα κάνει κάποιες διορθωτικές κινήσεις για το δεύτερο μέρος αν και αυτό που πρέπει να αλλάξει άμεσα είναι η διάθεση των Ελλήνων παικτών. Στη Ζένιτσα, η Βοσνία δυσκολεύεται αρκετά κόντρα στη Σλοβακία και στο 65ο λεπτό παραμένει το 0-0.

22:17Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Από την εκτέλεση φάουλ, ο Σιόβας μέσα από τη μικρή περιοχή πηδά ψηλά, παίρνει την κεφαλιά όμως στέλνει την μπάλα από το οριζόντιο δοκάρι του Γιέλε. Παραμένει το 0-0

22:15Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Φάουλ σε καλή θέση για την Εθνική μας στο 31ο λεπτό από τα αριστερά

22:13Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα στο Βαντούζ. Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στο Λιχτενστάιν και την Ελλάδα

22:11Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για το Λιχτενστάιν. Στη θέση του Φρικ θα περάσει ο Αντρέας Κρίστεν

22:09Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Κίτρινη κάρτα στον Φρικ για τράβηγμα φανέλας στον Μήτρογλου

Πρώτη καλή στιγμή για την Εθνική μας στο 25ο λεπτό. Ο Ταχτσίδης έπιασε το δυνατό αριστερό σουτ λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά άουτ.

22:05Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Κίτρινη κάρτα στον Κονέ για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπουργκμάιερ

22:04Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Χωρίς καλό ρυθμό στο ματς η Ελλάδα με την συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα

22:02Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Ημίχρονο στη Ζένιτσα. Βοσνία-Σλοβακία 0-0

Μεγάλη ευκαιρία για το Λιχτενστάιν με τον Ντέιβιντ Χάσλερ να κατεβάζει όμορφα την μπάλα στο ύψος της περιοχής και να επιχειρεί το δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα πάνω από το δοκάρι του Καρνέζη

22:00Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Συμπληρωμένο το πρώτο τέταρτο στο Βαντούζ παραμένει το 0-0 χωρίς την κλασική ευκαιρία για την Εθνική μας

21:57Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Στο 14ο λεπτό ο Βίζερ έκλεψε την μπάλα στη μεσαία γραμμή όμως το σουτ που επιχείρησε δεν ανησύχησε τον Καρνέζη

21:55Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Στη Ρίγα, η Λετονία διπλασίασε τα τέρματά της όμως ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Λιθουανία μείωσε σε 2-1

21:54Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Συμπληρωμένα 10 λεπτά αγώνα στο Βαντούζ. Λιχτενστάιν-Ελλάδα 0-0

Πρώτο κόρνερ για την Ελλάδα στο 10ο λεπτό

21:53Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Καλή στιγμή στο 8ο λεπτό. Ο Κονέ εκτέλεσε το φάουλ, οι παίκτες του Λιχτενστάιν δεν απομάκρυναν σωστά αλλά η χλιαρή κεφαλιά του Κατσουράνη δεν προβλημάτισε τον Γιέλε

21:51Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Φάουλ σε καλή θέση για την Ελλάδα από τα δεξιά. Το κέρδισε ο Τοροσίδης και ο Μπουργκμάιερ δέχθηκε την πρώτη κίτρινη κάρτα του αγώνα

21:49Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Συμπληρώθηκε το πρώτο 5λεπτο της αναμέτρησης χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

21:47Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Εκτός αποστολής βρίσκονται Σαμαράς και Σαλπιγγίδης λόγω τιμωρίας

21:46Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Την 20η νίκη του σε σύνολο 36 αγώνων στον πάγκο της Εθνικής μας θα ψάξει ο Φερνάντο Σάντος

21:44Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Σέντρα στο ματς. Πρώτο χτύπημα της μπάλας από Κονέ και Μήτρογλου

21:38Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Στο 3ο παιχνίδι του ομίλου, η Λετονία προηγείται της Λιθουανίας με σκορ 1-0 με τέρμα που σημείωσε ο Μπούλβιτς στο 20ο λεπτό

21:37Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Στις εξέδρες του «Ράινπαρκ» βρίσκονται και ελάχιστοι Έλληνες, οι οποίοι θα ενισχύσουν τις προσπάθειες των παικτών του Σάντος

21:31Παρασκευή 06 Σεπτεμβρίου 2013

Στη Ζένιτσα, η αναμέτρηση της Βοσνίας με τη Σλοβακία παραμένει στο 0-0 με τη συμπλήρωση 15 λεπτών αγώνα. Βασικός για τους Σλοβάκους, ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού, Βλάντιμιρ Βάις