LIVE: Μάντσεστερ Σίτι-Τσέλσι 0-1

Σάββατο, 29 Μαΐου 2021 21:00
Updated:23:55
Pool via REUTERS/CARL RECINE

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον τελικό του Champions League ανάμεσα στην Μάντσεστερ Σίτι και στην Τσέλσι

23:55Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Ο τελικός ολοκληρώθηκε.

Η Τσέλσι είναι η νέα πρωταθλήτρια Ευρώπης με το 1-0 επι της Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό του Champions League στο «Ντραγκάο» του Οπόρτο. Το «χρυσό» γκολ των Λονδρέζων πέτυχε ο Χάβερτζ στο 42ο λεπτό.

Δεύτερος τίτλος για τους «μπλε» μετά το 2012, χωρίς τρόπαιο Champions League παρέμεινε η Σίτι.

23:40Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Επτά λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις χωρίζουν την Τσέλσι από το δεύτερο τρόπαιο Champions League στην Ιστορία της

23:36Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Κι άλλη αλλαγή για βτην Τσέλσι. Στο 80΄ ο Κόβασιτς παίρνει την θέση του Μάουντ

23:34Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Το τελευταίο ματς του Αγουέρο με την φανέλα της Σίτι, καθώς από τη νέα σεζόν θ΄ αγωνίζεται στην Μπαρτσελόνα.

23:33Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Έτοιμος για να μπει ο Αγουέρο. Το τελευταίο του ίσως χαρτί παίζει ο Γκουαρντιόλα, βάζει στο ματς τον Αργεντινό στο 77΄ και βγάζει τον Στέρλινγκ που δεν βοήθησε καθόλου την ομάδα του.

23:31Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Στο 75΄ ο τελικός, η Τσέλσι προηγείται 1-0 της Σίτι με το γκολ του Χάβερτζ από το 42΄.

23:30Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Απίστευτη ευκαιρία χάνει η Τσέλσι στο 73΄, με τον Χάβερτζ να βγάζει τετ-α-τετ τον Πούλισικ με τον Έντερσον, αλλά το πλασέ του Αμερικανού έφυγε... βασανιστικά άουτ

23:28Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Πιέζει ασφυκτικά η ομάδα του Γκουαρντιόλα, αλλά προς το παρόν δεν έχει κάνει τη μεγάλη φάση στα καρέ του Μεντί

23:27Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Το ματς ξαναρχίζει

23:26Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Νέα διακοπή στο 68΄, στο έδαφος ο Αθπιλικουέτα

23:25Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Η Σίτι τα παίζει, πλέον, όλα για όλα, βρίσκεται μόνιμα στην επίθεση και προσπαθεί για την ισοφάριση

23:23Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Αποχωρεί στο 66΄ από τον αγωνιστικό χώρο ο Βέρνερ και στην θέση του μπαίνει ο Πούλισικ

23:17Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Αναγκαστική αλλαγή για τους «Πολίτες». Ο Ντε Μπρόινε δεν μπορεί να συνεχίσει μετά το χτύπημα που δέχτηκε στο πρόσωπο από τον Ρούντιγκερ και στην θέση του περνά στο 60΄ ο Ζεζούς.

23:15Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Ετοιμάζεται να μπει στο ματς ο Ζεσούς, πρώτη αλλαγή του Γκουαρντιόλα

Ο τελικός έχει διακοπεί καθώς ο Βέλγος είναι τραυματίας

23:14Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Ρούντιγκερ για σκληρό φάουλ στον Ντε Μπρόινε

23:11Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Πάμε για να συμπληρωθούν 10 λεπτά στο β΄ μέρος του τελικού και η Τσέλσι κρατά άνετα το προβάδισμα που έχει από το 42΄.

23:02Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Σέντρα στο β΄ μέρος

22:47Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Τσέλσι με το γκολ του Χάβερτζ στο 42΄ προηγείται με 1-0 της Μάντσεστερ Σίτι.

22:44Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος

22:42Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Το πρώτο γκολ του 22χρονου Γερμανού επιθετικού στο Champions League της εφετινής περιόδου ήρθε στο μεγάλο τελικό

22:41Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Η ομάδα του Τούχελ ανοίγει το σκορ με τον Χάβερτζ, ο οποίος πήρε μία καταπληκτική μπαλιά από τον Μάουντ, πέρασε και τον Έμερσον και σε άδεια εστία γράφει το 1-0 για τους Λονδρέζους

22:40Σάββατο 29 Μαΐου 2021

ΓΚΟΛ η Τσέλσι στο 42΄

22:39Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Πέντε λεπτά για το 45΄

22:37Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Αλλαγή στο 39΄, με τον Βραζιλιάνο κεντρικό αμυντικό ν΄ αποχωρεί και στην θέση του να μπαίνει ο Κρίστενσεν

22:36Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Πάει γι΄ αναγκαστική αλλαγή ο Τούχελ, καθώς ο Τιάγκο Σίλβα δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει

22:32Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Πρώτη κίτρινη στον τελικό τη βλέπει ο Γκιντογκάν στον 34ο λεπτό.

22:29Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Ημίωρο στο «Ντραγκάο», το 0-0 στον τελικό του Champions League παραμένει ανάμεσα στη Σίτι και στην Τσέλσι

22:28Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Στο 30΄ και πάλι ο Φόντεν δεν βρήκε τη μπάλα μετά από γύρισμα του Γουόκερ

22:26Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Πρώτη σπουδαία φάση για τη Σίτι στην βραδιά στο 27΄. Ο Φόντεν από ασίστ του Ντε Μπρόιν βγήκε τετ-α-τετ με τον Μεντί, αλλά την τελευταία στιγμή έβαλε το πόδι του πάνω στο σουτ ο Ρούντιγκερ κι απεσόβησε τα χειρότερα

22:22Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Ο τελικός μέχρι τώρα έχει φρενήρη ρυθμό, η μπάλα παίζεται πάνω κάτω και είναι φανερό ότι και οι δύο ομάδες έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο με πρώτο στόχο να σκοράρουν

22:20Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο και το 0-0 παραμένει

22:13Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Ο τελικός έχει «ανοίξει» για τα καλά...

22:12Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Μεγάλη ευκαιρία η Τσέλσι με τον Βέρνερ. Ο Γερμανός στο 14΄ βρέθηκε απέναντι από τον Έμερσον, αλλά το τελείωμά του δεν ήταν καλό

22:08Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Ο Βέρνερ στο 10΄ δεν μπορεί να πιάσει το σουτ από καλή θέση στην περιοχή, ενώ στην εξέλιξη της φάσης η μπάλα έφτασε στην περιοχή της Τσέλσι, όπου ο Τιάγκο Σίλβα πρόλαβε την τελευταία στιγμή πριν φτάσει η μπάλα στον Φόντεν

22:06Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Μεγάλη φάση για την Σίτι στο 8΄ με τον Στέρλινγκ απέναντι στον Μεντί να μην μπορεί να σκοράρει

22:02Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Πρώτη επίσκεψη της Τσέλσι στα καρέ της Σίτι στο 4΄, με το γύρισμα του Χάβερτζ να μπλοκάρει ο Έντερσον

21:28Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Η Τσέλσι θα επιδιώξει να επαναλάβει τον θρίαμβο του 2012, όταν είχε πάρει το τρόπαιο στα πέναλτι επί της Μπάγερν μέσα στο Μόναχο, ενώ η Σίτι θα προσπαθήσει να στεφθεί για πρώτη φορά στην ιστορία της πρωταθλήτρια Ευρώπης.

21:25Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ισπανός, Ματέου Λαόθ

21:24Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Από την άλλη μεριά, ο Τόμας Τούχελ, δεν επεφύλασσε κάποια έκπληξη και παρατάσσει το αναμενόμενο σχήμα.

Η Τσέλσι κατεβαίνει στον τελικό με τους: Μεντί, Τζέιμς, Τιάγκο Σίλβα, Ρούντιγκερ, Αθπιλικουέτα, Καντέ, Ζορζίνιο, Τσίλγουελ, Μάουντ, Χάβερτζ, Βέρνερ.

21:23Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα έκανε την έκπληξη και ξεκινά στο αρχικό σχήμα των «Πολιτών» τον Ραχίμ Στέρλινγκ.

Η ενδεκάδα: Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Ζιντσένκο, Μπερνάρντο Σίλβα, Γκιντογκάν, Ντε Μπρόιν, Μαχρέζ, Στέρλινγκ, Φόντεν

21:20Σάββατο 29 Μαΐου 2021

Στις 22:00 είναι προγραμματισμένη η σέντρα του μεγάλου τελικού του Champions League, του αγγλικού «εμφυλίου», Μάντσεστερ Σίτι-Τσέλσι

21:19Σάββατο 29 Μαΐου 2021