LIVE: Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0

Κυριακή, 25 Απριλίου 2021 19:00
Updated:21:22
INTIME SPORTS/ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι Ολυμπιακός-ΑΕΚ, για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ.

21:22Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Στους 82 βαθμούς ο Ολυμπιακός, στους 55 η ΑΕΚ, στους 58 ΠΑΟΚ και Άρης, 51 ο Παναθηναϊκός. Σε τέσσερις αγωνιστικές όμως πολλά μπορούν να συμβούν. Καληνύχτα σας...

21:21Κυριακή 25 Απριλίου 2021

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0.

21:19Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ο Πορτογάλος ήρθε από τον πάγκο για να γίνει ο MVP του αγώνα, σκοράροντας και τα δύο γκολ της ομάδας του και «κλειδώνοντας» τη νίκη της. Αυτή τη φορά κυνήγησε τη φάση, εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Νεντελτσιάρου και σκόραρε.

21:18Κυριακή 25 Απριλίου 2021

90΄+2 ΓΚΟΛ 2-0 πάλι με Μπρούμα.

21:17Κυριακή 25 Απριλίου 2021

90΄+1 Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Μπρούμα να μπαίνει στην περιοχή και αντί να τελειώσει τη φάση σουτάροντας επέλεξε να πασάρει στον Ελ Αραμπί, που αιφνιδιάστηκε.

21:16Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:14Κυριακή 25 Απριλίου 2021

88΄ Ο Κρίστισιτς βρήκε χώρο και σούταρε με το αριστερό, αλλά αστόχησε.

21:11Κυριακή 25 Απριλίου 2021

86΄ Κάρτα στον Ρέαμπτσουκ για φάουλ στον Μάνταλο.

21:05Κυριακή 25 Απριλίου 2021

79΄ καλό σουτ του Τιάγκο Σίλβα, η μπάλα άουτ.

21:02Κυριακή 25 Απριλίου 2021

77΄ Ο Βασιλαντωνόπουλος προσπάθησε να αιφνιδιάσει από δύσκολη γωνία τον Κρίστινσον, η μπάλα άουτ.

Από απίθανο βολές του Κρίστινσον ο Εμβιλά έφυγε πίσω από τη μεσαία γραμμή, ο Αθανασιάδης βγήκε μακριά από την εστία του, η μπάλα χτυπάει στα πόδια του Βαλμπουενά και κατέληξε στο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Εμβιλά σούταρε άουτ.

20:59Κυριακή 25 Απριλίου 2021

74΄ ΔΟΚΑΡΙ ο Ολυμπιακός.

20:54Κυριακή 25 Απριλίου 2021

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ VOLITAKIS
20:53Κυριακή 25 Απριλίου 2021

68΄ Τέταρτη αλλαγή για τον Μαρτίνς, ο Βαλμπουενά αντί του Μασούρα.

20:46Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Πρόβλημα τραυματισμού για τον Λιβάι Γκαρσία, μερικά λεπτά μετά την είσοδό του.

20:45Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ο Ολυμπιακός, με βοήθεια άμεση και από τις τρεις αλλαγές, μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Πριν το γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης, μέσα στο πρώτο δίλεπτο οι παίκτες του Μαρτίνς είχαν ήδη προλάβει να κάνουν δυο καλές συνεργασίες.

20:44Κυριακή 25 Απριλίου 2021

57΄ Ο Λιβάι Γκαρσία στη θέση του Αλμπάνη. Δευτερόλεπτα πριν ο Ελ Αραμπί έχασε τεράστια ευκαιρία, όταν δεν βρήκε καλά την μπάλα στο βηματισμό του, από πολύ κοντά.

20:39Κυριακή 25 Απριλίου 2021

53΄ Μακρινό σουτ του Σιμάνσκι, πολύ καλό, η μπάλα άουτ.

20:38Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Το γκολ του Ολλανδού από ασίστ του Μπρούμα μετράει, ο Ολυμπιακός πήρε κεφάλι στο σκορ.

20:36Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Έλεγχος και σε αυτή τη φάση.

20:35Κυριακή 25 Απριλίου 2021

50΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Μπρούμα.

49΄ Κίνηση και σέντρα του Μπρούμα από αριστερά, ο Ελ Αραμπί έκανε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά αστόχησε.

20:34Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ο Ολυμπιακός έχει κάνει τρεις αλλαγές, με Μπρούμα, Ελ Αραμπί και Εμβιλά να παίρνουν τις θέσεις των Χασάν, Φορτούνη και Μπουχαλάκη.

20:31Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.

20:17Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ο Ολυμπιακός είχε την κατοχή (65%) αλλά την ανάλωσε προσπαθώντας να βρει χώρους για να δημιουργήσει, τους οποίους δεν βρήκε. Η ΑΕΚ κάλυψε καλά το χώρο και δεν επέτρεψε κινδύνους, ενώ όσες φορές χρειάστηκε το VAR έκανε τη δουλειά του.

20:15Κυριακή 25 Απριλίου 2021

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - ΑΕΚ 0-0.

20:13Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:11Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ο Σεμέδο παίζει με κίτρινη κάρτα, για φάουλ στον Μάνταλο.

20:07Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπουχαλάκη, όντως.

20:06Κυριακή 25 Απριλίου 2021

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ.

Ο διαιτητής θα δει το βίντεο για να διαπιστώσει αν έχει γίνει χέρι του Μπουχαλάκη.

20:05Κυριακή 25 Απριλίου 2021

37΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Ολυμπιακός με κεφαλιά του Σεμέδο.

20:03Κυριακή 25 Απριλίου 2021

19:57Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Με επιπλέον παίκτη στον άξονα, η Ένωση κερδίζει πολλές μάχες και μπάλες.

Μέχρι στιγμής η ΑΕΚ πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

29΄ Ο Βασιλαντωνόπουλος πέτυχε γκολ, αλλά ήταν οφσάιντ και δεν μέτρησε.

19:53Κυριακή 25 Απριλίου 2021

25΄ Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Τσιγκρίνσκι να μη βρίσκει καλά την μπάλα με το κεφάλι και να τη στέλνει άουτ.

19:52Κυριακή 25 Απριλίου 2021

24΄ Πρώτη τελική της ΑΕΚ, με τον Μάνταλο να σουτάρει από μακριά και τον Κρίστινσον να αποκρούσει σε κόρνερ.

19:49Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Η ΑΕΚ ψάχνει τους χώρους για να χτυπήσει στην αντεπίθεση και κάποιες φορές τους βρίσκει, καθώς ο αντίπαλός της δεν είναι τόσο «σφιχτός» όσο σε άλλα παιχνίδια.

19:45Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ο Ολυμπιακός τρέχει σερί 9 αγώνων χωρίς ήττα από την ΑΕΚ.

19:43Κυριακή 25 Απριλίου 2021

15΄ Σουτ του Μάνταλου, αδύναμα η μπάλα στα χέρια του Κρίστινσον.

19:40Κυριακή 25 Απριλίου 2021

11΄ Ο Μασούρας σκόραρε αλλά το γκολ δεν μέτρησε, γιατί προηγουμένως ο Παπασταθόπουλος είχε κάνει φάουλ στον Βασιλαντωνόπουλο.

19:37Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Πλησιάζουμε στο πρώτο δεκάλεπτο, καλός ρυθμός στο ξεκίνημα αλλά μέχρι εκεί...

19:31Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Πρώτη τελική, είναι για τον Ολυμπιακό, με τον Φορτούνη να σουτάρει άστοχα πάνω από το δοκάρι.

19:28Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ξεκίνησε ο αγώνας.

19:22Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ο Μανόλο Χομένεθ θα παρατάξει τους Αθανασιάδη, Σβάρνα, Τσιγκρίνσκι, Νεντελτσιάρου, Βασιλαντωνόπουλο, Σιμάνσκι, Μάνταλο, Γαλανόπουλο, Λόπες, Αλμπάνη κι Ανσαριφάρντ.

19:21Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Ο Ολυμπιακός θα παραταχθεί σε σχηματισμό 3-4-3, με τερματοφύλακα τον Κρίστινσον, στόπερ τους Σεμέδο, Παπασταθόπουλο, Χολέμπας, ακραίους τους Ανδρούτσο, Ρέαμπτσιουκ, κεντρικούς μέσους τους Τιάγκο Σίλβα, Μπουχαλάκη και τριπλέτα στην επίθεση τους Μασούρα, Φορτούνη και Χασάν.

19:15Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Οι «ερυθρόλευκοι» αναδείχθηκαν πρωταθλητές και μαθηματικά μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού, ενώ η ΑΕΚ διεκδικεί τη δεύτερη θέση από τον ΠΑΟΚ.

19:13Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Καλησπέρα σας. Τα πλέι οφ εισήλθαν στην 6η αγωνιστική κι ένα από τα σπουδαιότερα παιχνίδια της ξεκινά σε λίγη ώρα (19:30) στο «Γ. Καραϊσκάκης», ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ.