Updated:21:45
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα, Άρσεναλ-Ολυμπιακός

21:45Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Τέλος στο ματς. Ο Ολυμπιακός με το γκολ του Ελ Αραμπί στο 51΄ θα νικήσει με 1-0 την Άρσεναλ στο Λονδίνο, στη ρεβάνς των «16» του Europa League, αλλά μένει εκτός συνέχειας από τη διοργάνωση μετά την ήττα του πριν από μία εβδομάδα στο Καραϊσκάκη από τους «κανονιέρηδες» (1-3).

21:42Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις

21:37Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Μεγάλη επέμβαση ο Σα στο τακουνάκι του Ομπαμεγιάνγκ στο 88΄.

21:35Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Φορτούνης και Ρέαμπτσουκ δίνουν τις θέσεις τους στους Λαλά και Μπουχαλάκη στο 85΄.

21:34Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Αποβάλλεται ο Μπα με δύο κίτρινες κάρτες στην ίδια φάση στο 83ο λεπτό. Αυστηρή η απόφαση του διαιτητή, καθώς ο Μπα χτύπησε την μπάλα στο έδαφος για την κάρτα που δέχτηκε

21:32Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Αποχωρεί ο Σμιθ Ρόου και περνά στην θέση του ο Μαρτινέλι και ο Μπεγερίν δίνει την θέση του στον Τσέιμπερς στο 82΄

21:31Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Απίστευτη ευκαιρία με τον Ομπαμεγιάνγκ χάνει η Άρσεναλ στο 80΄. Απέναντι από τον Σα ο Γκαμπονέζος αστοχεί

21:30Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Νέα ευκαιρία με τον Πέπε στο 79΄ για την Άρσεναλ. Ο επιθετικός των γηπεδούχων καθυστέρησε να πλασάρει από κοντά.

21:27Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Καλή στιγμή για την Άρσεναλ στο 76΄ με τον Έντεγκαρντ να αστοχεί από το σημείο του πέναλτι

21:23Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Ο Ολυμπιακός προηγείται πάντα με 1-0 της Άρσεναλ με το γκολ του Ελ Αραμπί στο 51ο λεπτό. Θέλει άλλα δύο γκολ η ελληνική ομάδα για το θαύμα

Κίτρινη κάρτα στον Εμβιλά στο 72ο λεπτό.

21:18Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

REUTERS/HANNAH MCKAY
21:15Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Το σουτ του Φορτούνη σταμάτησε στο τείχος και χάθηκε έτσι μια καλή ευκαιρία για τους «ερυθρόλευκους»

21:14Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Ολυμπιακό

21:13Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Διπλή αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Μασούρας και Ανδρούτσος έδωσαν τις θέσεις τους στους Ραντζέλοβιτς και Μπρούμα στο 62ο λεπτό

21:11Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Απίστευτη ευκαιρία χάνει η Άρσεναλ στο 60΄. Ο Πέπε με σουτ μέσα από την περιοχή ήταν έτοιμος να πανηγυρίσει την ισοφάριση, αλλά η μπάλα βρήκε στον Σμιθ Ρόου κι έφυγε άουτ!

21:09Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

21:07Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Διπλή αλλαγή για την Άρσεναλ στο 58΄. Βγαίνουν οι Ελνένι και Θεμπάγιος και μπήκαν Εντεγκαρντ και Πάρτεϊ

21:05Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

21:03Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Είναι το τρίτο γκολ που πετυχαίνει εις βάρος της Άρσεναλ ο Μαροκινός σέντερ φορ

Ο Ελ Αραμπί, με την βοήθεια του Γκάμπριελ στο 51΄ εκτελεί την Άρσεναλ και βάζει μπροστά τον Ολυμπιακό στο σκορ (1-0).

21:02Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

21:00Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Μπήκε πάρα πολύ δυνατά στην επανάληψη η ελληνική ομάδα και πιέζει για να προηγηθεί στο σκορ

Από το κόρνερ που εκτέλεσε ο Φορτούνης στο 49΄ ο Χολέμπας πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, χωρίς να βρεθεί στην πορεία της μπάλας κάποιος συμπαίκτης του

20:59Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό που βγήκε με πολύ καλές προϋποθέσεις στην αντεπίθεση, αλλά ο Φορτούνης δεν έκανε το σουτ όπως θα έπρεπε

20:58Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Απειλεί ο Ολυμπιακός στο 48΄ με το σουτ του Φορτούνη από καλή θέση να περνά άουτ

20:27Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ανδρούτσος στο 34'.

20:23Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Μισή ώρα στο ματς και το 0-0 παραμένει. Δύο ευκαιρίες έως τώρα η Άρσεναλ, μία ο Ολυμπιακός με τον Ελ Αραμπί στο 20΄.

20:16Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Νέα μεγάλη ευκαιρία χάνει η Άρσεναλ με τον Ομπαμεγιάνγκ να αστοχεί στο 24΄ απέναντι από τον Σα.

20:13Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Από το ελεύθερο του Σα ο Μαροκινός βρέθηκε απέναντι από τον Λένο, εκτέλεσε με δύναμη, αλλά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων έκανε σωτήρια επέμβαση σε κόρνερ

20:12Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Τεράστια ευκαιρία έχασε ο Ελ Αραμπί στο 20ό λεπτό για να βάλει μπροστά τον Ολυμπιακό

20:11Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Μεγάλη ευκαιρία η Άρσεναλ στο 17΄. Ο Πέπε πέρασε και τον Σα, αλλά το πλασέ του σε άδεια εστία βρήκε στον Ρέαμπτσουκ όχο χρειαζόταν και η μπάλα έφυγε κόρνερ.

20:07Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά στο «Εμιρέιτς» και το 0-0 ανάμεσα στην Άρσεναλ και στον Ολυμπιακό δεν έχει αλλάξει.

20:05Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

20:03Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Στέκεται πάρα πολύ καλά μετά από τα πρώτα 10 λεπτά ο Ολυμπιακός, αλλά προς το παρόν δεν έχει γίνει απειλητικός για την εστία του Λένο

19:56Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Αναγνωριστικό το ματς στα πρώρα λεπτά, ο Ολυμπιακός περιμένει την Άρσεναλ με στόχο να βγάλει μια καλή αντεπίθεση

19:31Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

O Ολυμπιακός έχει καλή παράδοση στα δύο τελευταία ματς που έχει δώσει στο Εμιρέιτς, καθώς έχει νικήσει δύο συνεχόμενες φορές εκτός έδρας της Άρσεναλ. Οι «κανονιέρηδες» μάλιστα δεν έχουν χάσει ποτέ τρία σερί ευρωπαϊκά ματς στην έδρα τους από έναν αντίπαλο.

19:20Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Η Άρσεναλ έχει προκριθεί στα 5 από τα 6 ματς που έχει δώσει στην φάση των νοκ άουτ αγώνων του Europa League, έχοντας νικήσει στον πρώτο. Η μοναδική αποτυχία της ήρθε την περασμένη σεζόν από το σημερινό της αντίπαλο, Ολυμπιακό, ο οποίος κατάφρερε παρά την ήττα του στο πρώτο ματς επί ελληνικού εδάφους (0-1) από τους Λονδρέζους να φέρει τα πάνω κάτω στη ρεβάνς και στην παράταση να προκριθεί με τα δύο εκτός έδρας γκολ.

19:15Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Η ενδεκάδα που εμπιστεύεται ο Μικέλ Αρτέτα είναι η ακόλουθη: Λένο, Τίρνεϊ, Γκάμπριελ, Λουίζ, Μπεγερίν, Πεπέ, Τζάκα, Ελνένι, Θεμπάγιος, Σμιθ-Ρόου, Ομπαμεγιάνγκ

19:14Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Δεν έκρυβε εκπλήξεις η ενδεκάδα που παρατάσσει ο Πέδρο Μαρτίνς απέναντι στους «κανονιέρηδες». Αυτοί που ξεκινούν είναι οι: Σα, Μπα, Παπασταθόπουλος, Χολέμπας, Ανδρούτσος, Ρέαμπτσιουκ, Καμαρά, Εμβιλά, Φορτούνης, Μασούρας, Ελ Αραμπί

19:13Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Η ελληνική ομάδα αναζητεί ένα θαύμα για να βρεθεί στην κλήρωση της Παρασκευής (19/03), μετά την ήττα της με 1-3 την περασμένη Πέμπτη στο Καραϊσκάκη.

19:12Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021

Στις 19:55 είναι προγραμματισμένη η σέντρα του αγώνα ρεβάνς των «16» του Europa League ανάμεσα στην Άρσεναλ και στον Ολυμπιακό στο «Εμιρέιτς» του Λονδίνου.

19:11Πέμπτη 18 Μαρτίου 2021