LIVE: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 2-1

Κυριακή, 14 Μαρτίου 2021 18:00
Updated:20:54
Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη δράση του ντέρμπι Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

20:54Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Οι «πράσινοι» πήραν τη νίκη που ήθελαν ενόψει πλέι οφ, ο ΠΑΟΚ είδε τη διαφορά από τον Ολυμπιακό να μεγαλώνει και το πρωτάθλημα να καταλήγει, ουσιαστικά, από σήμερα στον Πειραιά. Καληνύχτα σας.

20:44Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Στην μπροστινή μπαλιά για τον Σφιντέρσκι ο Πολωνός πρόλαβε την έξοδο του Διούδη και με την πέμπτη ασίστ στο πρωτάθλημα ετοίμαστε το γκολ για τον Τσέχο.

20:43Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Μουργκ αντί του Τζόλη.

20:42Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

83΄ ΓΚΟΛ 1-2 μειώνει ο Κρμέντσικ.

20:41Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Βιγιαφάνιες έβγαλε στον Χουάνκαρ, εκείνος έσωσε στον Καρλίτος που βρήκε τον Ενγκμπακοτό, ο Ζίβκοβιτς επενέβη σωτήρια κι απέκρουσε, αλλά στο ριμπάουντ ο Ιωαννίδης διπλασίασε για τον Παναθηναϊκό.

20:40Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

82΄ ΓΚΟΛ 2-0 ο Ιωαννίδης.

20:39Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

81΄ Ο Καρλίτος στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

20:33Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπα.

74΄ Ο Ενγκμπακοτό αντί του Αγιούμπ και ο Ροντρίγκο για τον Βιεϊρίνια.

20:32Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ούτε ο Βιεϊρίνια μπορεί να συνεχίσει.

20:30Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Αγιούμπ έχει ζητήσει αλλαγή.

Στη Ριζούπολη ο Απόλλωνας Σμύρνης άνοιξε το σκορ απέναντι στον Παναιτωλικό, με τον Σλίβκα.

20:27Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

69΄ Σουτ του Αγιούμπ, ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Ζίφκοβιτς.

20:25Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

67΄ Ο Κρμέντσικ παίρνει τη θέση του Ουάρντα.

20:24Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

20:23Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

65΄ Κίτρινη και στον Κρέσπο.

20:20Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

62΄ Κάρτα στον Μολό.

20:16Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Ολυμπιακός έχει κάνει το 2-0 στη Λάρισα με τον Ανδρούτσο, στο 55΄.

20:15Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

56΄ Ο Τζόλης μπήκε από αριστερά κι έκανε το επικίνδυνο γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Σφιντέρσκι και ο Ζίβκοβιτς δεν πρόλαβαν.

20:12Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

53΄ Ο Ιωαννίδης στη θέση του Μακέντα.

20:06Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Εν τω μεταξύ, από το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Τάσος Δουβίκας έχει δώσει το προβάδισμα στον Βόλο απέναντι στην ΑΕΚ (1-0).

20:03Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.

19:48Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

19:46Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 1-0 με γκολ του Μακέντα στο 39ο λεπτό.

19:44Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος ως το ημίχρονο.

19:43Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Κίτρινη κάρτα έχει δει ο Σβιντέρσκι, που πάτησε τον Διούδη.

19:42Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ήταν το πέμπτο γκολ του Ιταλού στο φετινό πρωτάθλημα.

19:40Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Οι «πράσινοι» ανοίγουν το σκορ με τον Κίκο Μακέντα, στην πρώτη τελική τους αλλά και πρώτη ολοκληρωμένη προσπάθειά τους στον αγώνα, εντελώς αντίθετα στη ροή του παιχνιδιού. Ο Χατζηγιοβάνης σέντραρε από δεξιά, ο Ιταλός σηκώθηκε καθώς ο Ίνγκασον αδράνησε και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, με το πρώτο γκολ του εντός του 2021.

19:38Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

39΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Παναθηναϊκός με τον Μακέντα.

19:36Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Στο έδαφος ο Μακέντα.

35΄ Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο για φάουλ στον Σβιντέρσκι.

19:34Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

19:33Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο «Αλκαζάρ» στο 33ο λεπτό με σκόρερ τον Χασάν, με εκτέλεση πέναλτι.

19:29Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

30΄ Ο Κρέσπο βρήκε... άπειρο χώρο κατεβάζοντας την μπάλα, ο Αγιούμπ δεν τον μάρκαρε και ο στόπερ (!) του ΠΑΟΚ απείλησε άμεσα με σουτ από το ύψος της περιοχής, που έφυγε άουτ.

19:25Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

26΄ Νέα απειλή για το τέρμα του Διούδη από προσπάθεια του Ζίφκοβιτς, που από δεξιά συνέκλινε και σούταρε με το αριστερό, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

19:23Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Εν τω μεταξύ, με όλες τις αναμετρήσεις να βρίσκονται περίπου στο 25ο λεπτό, το σκορ έχει ανοίξει μόνο στο παιχνίδι του Άρη με τον ΟΦΗ στη Θεσσαλονίκη. Οι «κίτρινοι» προηγούνται 1-0 με γκολ του Μήτρογλου στο 6ο λεπτό.

19:21Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Από ευκαιρίες, ωστόσο, μόνο εκείνη του Ζίφκοβιτς στο 16΄.

19:20Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα, ο ΠΑΟΚ παίζει στο μισό γήπεδο τον Παναθηναϊκό στο ξεκίνημα του αγώνα.

19:18Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Τζόλης είναι εκτός γηπέδου αυτή τη φορά.

Ο Σβαμπ γύρισε την μπάλα από αριστερά και ο Σέρβος πήγε «άτσαλα» στη φάση, στέλνοντάς την ελάχιστα άουτ.

19:15Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

16΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, σε κεφαλιά του Ζίφκοβιτς.

19:11Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο ΠΑΟΚ έχει ξεκινήσει πιο δυνατά, πιέζει από ψηλά τους «πράσινους» κι έχει κατοχή, απέναντι σε έναν Παναθηναϊκό που έχει δυσκολία στην κυκλοφορία.

19:09Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ροντρίγκο και Μουργκ έχουν ξεκινήσει προθέρμανση για τον ΠΑΟΚ.

19:08Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Ουάρντα συνεχίζει κανονικά.

19:05Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Αιγύπτιος έκανε νεύμα ότι δεν μπορεί να συνεχίσει, το ιατρικό επιτελείο πως είναι εντάξει. Σε κάθε περίπωση, το παιχνίδι ξανάρχισε.

19:04Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Στο έδαφος ο Ουάρντα, μικρή διακοπή στο παιχνίδι.

18:58Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ξεκίνησε ο αγώνας.

18:57Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Το «τριφύλλι» φιλοδοξεί να επιστρέψει στις επιτυχίες έπειτα από τις δύο απανωτές ήττες από τον ΠΑΣ Γιάννινα και να μειώσει τη διαφορά από την πρώτη τετράδα, ωστόσο να εξασφαλίσουν ηρεμία ενόψει της έναρξης των πλέι οφ θέλουν και οι «ασπρόμαυροι».

18:56Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Πάμπλο Γκαρσία θα παρατάξει τους Ζ. Ζίβκοβιτς, Μπάμπα, Κρέσπο, Ίνγκασον, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Τζόλη, Σφιντέρσκι και Α. Ζίβκοβιτς.

18:54Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Ο Λάζλο Μπόλονι θα ξεκινήσει με τους Διούδη, Μολό, Σένκεφελντ, Πούγγουρα, Χουάνκαρ, Νιάς, Μαουρίσιο, Αγιούμπ, Χατζηγιοβάνη, Βιγιαφάνιες και Μακέντα.

18:53Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Στον πιο σημαντικό αγώνα της ημέρας, ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας.

18:52Κυριακή 14 Μαρτίου 2021

Καλσηπέρα σας. Φινάλε στην κανονική περίοδο απόψε, με τους επτά αγώνες του πρωταθλήματος να ξεκινούν την ίδια ημέρα και ώρα, για λόγους ισονομίας.