LIVE: Ολυμπιακός - Άρσεναλ 1-3

Πέμπτη, 11 Μαρτίου 2021 21:00
Updated:23:52
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS

Λεπτό προς λεπτό ο πρώτος αγώνας του Ολυμπιακού με την Άρσεναλ, για τη φάση των «16» του Γιουρόπα Λιγκ.

23:52Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Οι απουσίες κόστισαν στον Ολυμπιακό, που ηττήθηκε από την Άρσεναλ στο Φάληρο με 3-1 και στη ρεβάνς χρειάζεται νίκη με διαφορά 3 γκολ για να προκριθεί. Καληνύχτα σας...

23:51Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Άρσεναλ 1-3.

23:47Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

23:43Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

88΄ Ο Λακαζέτ στη θέση του Ομπαμεγιάνγκ.

23:41Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Ο Αιγύπτιος είχε χώρο, προχώρησε και σκόραρε, ελάχιστα λεπτά μετά την είσοδό του στο γήπεδο.

23:40Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

85΄ ΓΚΟΛ 1-3 με τον Ελνένι, που μόλις είχε μπει στο παιχνίδι.

23:39Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ BIRNTAC

Ελνένι και Ρο αντί Γουίλιαν και Έντενγκαρντ για την Άρσεναλ.

Ο Βραζιλιάνος χρησιμοποίησε το χέρι επί του Εμβιλά στην κεφαλιά που πήρε και σκόραρε, αλλά ο Γερμανός διαιτητής κατακύρωσε το γκολ.

23:37Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Το γκολ μετράει.

23:36Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Χρήση του VAR για ενδεχόμενο φάουλ στον Εμβιλά.

23:35Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

79΄ ΓΚΟΛ 1-2 ο Γκάμπριελ.

23:32Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

77΄ Ο Χασάν πήρε τη θέση του Θεμπάγιος.

23:29Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

23:23Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

67΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με το σουτ του Ελ Αραμπί να κοντράρεται και να καταλήγει κόρνερ.

23:20Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

23:17Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Εν τω μεταξύ, ο Ραντζέλοβιτς έχει περάσει στη θέση του Μπρούμα.

23:14Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Ο Μαροκινός πίεσε τους αμυντικούς, έκλεψε την μπάλα και με ζυγισμένο σουτ από τα 20 μέτρα νίκησε τον Λένο και ισοφάρισε σε 1-1, με το δέκατο ευρωπαϊκό τέρμα του στα «ερυθρόλευκα».

23:13Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

58΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-1 με τον Ελ Αραμπί.

23:11Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

55΄ Ο Θεμπάγιος στη θέση του Παρτέι.

23:08Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Πλησιάζουμε στο δεκάλεπτο, τίποτα το ιδιαίτερο.

23:07Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

23:02Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Φορτούνης και Χολέμπας πήραν τις θέσεις των Βαλμπουενά και Ρέαμπτσιουκ.

23:01Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο, δύο αλλαγές ο Ολυμπιακός.

22:45Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Άρσεναλ 0-1.

22:44Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

22:42Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

43΄ Κίτρινη κάρτα και στον Γκάμπριελ.

22:39Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

40΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας έβαλε την κόντρα κι έκλεψε αλλά αντί να πασάρει στον αμαρκάριστο Ελ Αραμπί που περίμενε στο σημείο του πέναλτι για να εκτελέσει, προτίμησε να τελειώσει μόνος τη φάση, σουτάροντας άσχημα και άστοχα από πλάγια θέση. Απαράδεκτη επιλογή.

22:35Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

37΄ Κίτρινη στον Μπουχαλάκη για φάουλ στον Ομπαμεγιάνγκ.

22:34Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Το σουτ του Νορβηγού ήταν μεν δυνατό αλλά ο Σα φέρει πολύ μεγάλη ευθύνη, καθώς εκτίμησε λάθος την πορεία της μπάλας, που πέρασε δίπλα από το χέρι του.

22:32Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

34΄ ΓΚΟΛ 0-1 ο Έντεργκαρντ.

22:27Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Πλησιάζουμε στο ημίωρο, ο Ολυμπιακός έχει ισορροπήσει.

22:22Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

23΄ Πολύ δυνατή εκτέλεση από τον Ομπαμεγιάνγκ, μπλόκαρε ο Σα.

22:21Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

22΄ Κίτρινη κάρτα στον Εμβιλά και φάουλ σε καλή θέση για την Άρσεναλ.

22:20Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

21΄ Πρώτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Έντεργκααρντ να κάνει λάθος γύρισμα, τον Μπρούμα να κλέβει και να τελειώνει μόνος τη φάση με σουτ, που απέκρουσε ο Λένο.

22:16Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

18΄ Ο Νταβίντ Λουίς εκτέλεσε ένα φάουλ από μακριά, ο Σα μπλόκαρε σταθερά.

22:10Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Η Άρσεναλ πιέζει σε όλο το γήπεδο στο ξεκίνημα και δυσκολεύει πολύ τον Ολυμπιακό, που δεν μπορεί να κρατήσει και να κυκλοφορήσει την μπάλα.

22:08Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

22:05Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

6΄ ΔΟΚΑΡΙ για την Άρσεναλ σε κεφαλιά του Ομπαμεγιάνγκ, μετά την απόκρουση του Σα.

Να ενημερώσουμε ότι έγινε αλλαγή στη δηλωμένη στην UEFA από τον Ολυμπιακό ενδεκάδα πριν αρχίσει το παιχνίδι, με τον Μασούρα αντί του Μπα, που πονούσε.

22:01Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Η πρώτη ευκαιρία του αγώνα ήταν για την Άρσεναλ, με τον Έντεργκαρντ να πλασάρει άστοχα από το σημείο του πέναλτι.

21:58Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Ξεκίνησε ο αγώνας.

21:57Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Ο Ολυμπιακός ξεπέρασε την Αϊντχόφεν στον προηγούμενο γύρο με νίκη 4-2 στο Φάληρο και ήττα 1-2 στην Ολλανδία. Η Άρσεναλ άφησε εκτός την Μπενφίκα με ισοπαλία 1-1 στη Ρώμη και νίκη 3-2 στο... «Γ. Καραϊσκάκης», με γκολ του Ομπαμεγιάνγκ στο 87΄!!!

21:54Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την επόμενη Πέμπτη (18/3), με ώρα έναρξης στις 19:55.

21:53Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Διαιτητής είναι ο Γερμανός Ντάνιελ Ζίμπερτ, με βοηθούς τους Γιαν Ζάιντελ, Ράφαελ Φόλτιν, τέταρτος διαιτητής ο Κρίστιαν Ντίνγκερτ, VAR ο Μάρκο Φριτς και AVAR ο Σάσα Στάγκεμαν.

21:51Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Ο Μικέλ Αρτέτα θα παρατάξει τους Λένο, Τίρνι, Γκάμπριελ, Νταβίντ Λουίς, Μπεγερίν, Παρτέι, Γουίλιαν, Τζάκα, Έντεγκαρντ, Σάκα και Ομπαμεγιάνγκ.

21:49Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει με τους Σα, Λαλά, Παπασταθόπουλο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκη, Καμαρά, Βαλμπουενά, Μπρούμα κι Ελ Αραμπί. Βασικός ο Μπα, που αντιμετώπιζε (κι εξακολουθεί) πρόβλημα με τη μέση του.

21:47Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Οι «κανονιέρηδες» βρέθηκαν και πέρυσι στο δρόμο του Ολυμπιακού, έναν γύρο πριν (φάση των «32»), που πέτυχε μια μεγάλη πρόκριση χάνοντας το πρώτο ματς στον Πειραιά με 0-1 και νικώντας στο «Εμιρέιτς» με 2-1, στην παράταση.

21:45Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Αντίπαλος αυτή τη φορά μια από τις πιο γνώριμες, αν όχι η πιο γνώριμη ομάδα των «ερυθρόλευκων» στην Ευρώπη, η Άρσεναλ.

Καλησπέρα σας. Επιστροφή στην Ευρώπη για τον Ολυμπιακό, μετά την πρόκριση επί της Αίντχόφεν στη φάση των «32» του Γιουρόπα Λιγκ.