LIVE: Αϊντχόφεν-Ολυμπιακός

Πέμπτη, 25 Φεβρουαρίου 2021 21:20
Updated:23:54
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα ρεβάνς των «32» του Europa League, Αϊντχόφεν-Ολυμπιακός

23:54Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

INTIME SPORTS/PRO SHOTS
23:51Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Καλή σας νύχτα

Τέλος στο ματς. Η Αϊντχόφεν κερδίζει 2-1 τον Ολυμπιακό, αλλά η ελληνική ομάδα είναι αυτή που προκρίνεται στους «16» του Europa League με το «χρυσό» γκολ του Χασάν στο 88΄.

Οι Πειραιώτες είχαν νικήσει με 4-2 στο πρώτο παιχνίδι και παρά την ήττα τους απόψε στο Φίλιπς Στάντιον θα βρεθούν το μεσημέρι της Παρασκευής (26/02) στην κλήρωση της επόμενης φάσης της διοργάνωσης, που θα διεξαχθεί στην Νιόν της Ελβετίας.

23:45Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Δύο αλλαγές έκανε ο Σμιντ

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

Βγαίνει από το ματς ο Ελ Αραμπί στο 90΄ και μπαίνει ο Παπασταθόπουλος

23:44Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Έξαλλοι πανηγυρισμοί των παικτών του Ολυμπιακού, όλος ο πάγκος έχει πέσει πάνω στον Χασάν

Αϊντχόφεν-Ολυμπιακός 2-1

23:43Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Στο 88΄ μειώνει ο Ολυμπιακός και με αυτό το γκολ η ελληνική ομάδα προκρίνεται. Ο Χασάν από κοντά παίρνει το ριμπάουντ από την απόκρουση του Εμβογκό στην κεφαλιά του Ελ Αραμπί και σκοράρει

23:34Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Ο Ανδρούτσος και ο Χασάν μπαίνουν στο ματς στο 79΄ στις θέσεις των Λαλά και Μπρούμα. Σε 4-4-2 γυρνά το σύστημα ο Μαρτίνς

23:33Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Εξαιρετική εκτέλεση από τον Φορτούνη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Εμβογκό. Τυχερή η Αϊντχόφεν για δεύτερη φορά

Δεύτερο δοκάρι για τον Ολυμπιακό, μεγάλη ατυχία

23:32Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Πολύ καλή θέση για τον Κώστα Φορτούνη να επιχειρήσει απευθείας σουτ

Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ολυμπιακό στο 77΄.

23:31Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

23:27Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Όλα για όλα όλα θα τα παίξει ο Πέδρο Μαρτίνς που ετοιμάζεται να ρίξει στο ματς τους Ανδρούτσο και Χασάν

23:25Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Συμπληρώθηκαν 70 λεπτά στον αγώνα. Ο Ολυμπιακός ελέγχει το παιχνίδι, αλλά εάν εξαιρέσει κανείς το δοκάρι του Καμαρά στο 50΄ από τότε δεν έχει απειλήσει άλλη φορά

23:21Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Το απευθείας φάουλ του Σα στο 67΄ φεύγει λίγο άουτ, και πάλι απειλητική από στημένη φάση η Αϊντχόφεν

23:17Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Απειλούν οι γηπεδούχοι με τον Μάλεν να παίρνει τη μπουκιά από το στόμα του Γκέτσε στο 61΄. Ερχόταν από πίσω ο Γερμανός κι ετοιμαζόταν να σκοράρει με κεφαλιά

23:16Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Μία ώρα αγώνα στο «Φίλιπς Στάντιον» και η Αϊντχόφεν προηγείται με 2-0, χάρις σε ισάριθμα γκολ του Εράν Ζάχαβι στο πρώτο μέρος

23:14Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

23:12Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Ο Σα στο 57΄ σώζει τον Ολυμπιακό μετά την προσπάθεια του Μάλεν

23:09Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Έχει μπει πολύ δυνατά στο β΄ μέρος ο Ολυμπιακός, «πατά» καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πιέζει για να σκοράρει

23:05Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Κίτρινη κάρτα ο Μασούρας στο 50΄.

Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Το σουτ του Καμαρά σταματά στο δοκάρι του Εμβογκό και στη συνέχεια το σουτ του Λαλά βρίσκει σε πόδια αμυντικών και φεύγει κόρνερ. Στο 50΄ η φάση αυτή, η μεγαλύτερη ευκαιρία της ελληνικής ομάδας στο ματς για να μειώσει

23:00Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

22:59Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Είναι προφανές ότι ο Πέδρο Μαρτίνς δεν έμεινε καθόλου ικανοποιημένος από τη μεσαία γραμμή της ομάδας του στο διάστημα αυτό κι αποφάσισε να παρέμβει γρήγορα.

22:58Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Με δύο αλλαγές θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός. Βαλμπουενά και Μπουχαλάκης περνούν εκτός γηπέδου και στην θέση τους οι Μασούρας, Φορτούνης

22:49Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

22:45Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Αϊντχόφεν - Ολυμπιακός 2-0 με τον Ζάχαβι να εξελίσσεται σε «δήμιο» της ελλληνικής ομάδας καθώς είχε σκοράρει και τα δύο τέρματα των Ολλανδών στο 4-2 του Καραϊσκάκη

22:44Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Πλέον, ο Ολυμπιακός πρέπει να σκοράρει οπωσδήποτε

Αυτό είναι σκορ πρόκρισης για την ολλανδική ομάδα

22:43Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Απίστευτο και πάλι ο Ζάχαβι με απευθείας εκτέλεση φάουλ εκτελεί τον Σα και στο 44΄ βάζει μπροστά τους Ολλανδούς με 2-0

Αϊντχόφεν-Ολυμπιακός 1-0

Από το κόρνερ που εκτέλεσε το Τέζε ο Ζάχαβι με καρφωτή κεφαλιά ανοίγει το σκορ για την PSV στο 23ο λεπτό

22:21Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

22:19Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Ο Μάλεν χάνει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, πρόλαβε ο Μπα στο 20΄

22:18Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

22:16Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Αν εξαιρέσει κανείς την φάση του 10ου λεπτού ο Ολυμπιακός δεν κινδυνεύει καθόλου από την PSV, έχει κλείσει όλους τους διαδρόμους και είναι καλύτερα οργανωμένος στη μεσαία γραμμή.

22:14Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Ήταν η πρώτη καλή ευκαιρία των Πειραιωτών στον αγώνα

22:13Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Απειλεί ο Ολυμπιακός στο 15΄ με την κεφαλιά του Ελ Αραμπί κοντά να φεύγει άουτ

22:10Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2021

Τεράστια ευκαιρία χάνει η Αϊντχόφεν στο 10΄ με τον Ζάχαβι να αστοχεί από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση