LIVE: Ολυμπιακός-Αϊντχόφεν 4-2

Πέμπτη, 18 Φεβρουαρίου 2021 18:00
Updated:21:48
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον πρώτο αγώνα των «32» του Europa League, Ολυμπιακός-Αϊντχόφεν

21:48Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό, που είχε συνεχώς το προβάδισμα αλλά δεν κατάφερε να διατηρήσει το «μηδέν». Ακόμη κι έτσι, πάντως, έχει το προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς την επόμενη Πέμπτη. Καληνύχτα σας...

21:47Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Αϊντχόφεν 4-2.

21:46Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

21:42Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:41Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

88΄ Κεφαλιά Βρουσάι, η μπάλα έφυγε άουτ.

21:36Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Ο Φορτούνης σέντραρε χαμηλά, ο Μαξ έκανε λάθος διώξιμο και ο Μασούρας δεν σπατάλησε την ευκαιρία για το τέταρτο γκολ του Ολυμπιακού.

21:34Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

83΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ 4-2 ο Ολυμπιακός.

80΄ Ανδρούτσος για Λαλά, Χασάν αντί Μπρούμα και Βρουσάι για Εμβιλά.

21:29Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Εν τω μεταξύ, κίτρινες κάρτες έχουν δει Μπα, Μπρούμα και Ροζάριο.

21:28Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

74ο λεπτό και έχουν γίνει αλλαγές. Ο Φορτούνης αντί του Ελ Αραμπί και ο Μασούρας για τον Βαλμπουενά. Για την Αϊντχόφεν έξω οι Γκέτσε και Σανκαρέ, μέσα  Ζούνιορ και Φέρτεσεν.

21:08Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Κϊτρινη κάρτα ο Ρεαμπτσιουκ

21:07Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Γρήγορη αντεπίθεση έβγαλαν οι Πειραιώτες, με τον Μπρούμα να δίνει στον Ελ Αραμπί, ο οποίος προσπάθησε να αποφύγει δύο παίκτες της PSV χωρίς να τα καταφέρει

21:06Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Στο 55ο λεπτό το ματς και ο Ολυμπιακός προηγείται πάντα με 3-2

21:02Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Δοκάρι είχε η Αϊντχόφεν νωρίτερα στο φάουλ του Ζάχαβι

21:00Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Δύσκολη επέμβαση του Σα στο απευθείας φάουλ του Ζάχαβι στο 48΄.

20:57Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Στη σέντρα ο Ολυμπιακός

20:56Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο μέρος

Πέντε τελικές προσπάθειες έχει στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός, οι τέσσερις προς την εστία με 3 γκολ, ενώ άλλες τόσες μετρά η Αϊντχόφεν, με τρεις προς την εστία και δύο γκολ.

20:52Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

20:42Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: Ολυμπιακός-Αϊντχόφεν 3-2 μετά από ένα άκρως χορταστικό πρώτο 45λεπτο

Τεράστια ευκαιρία χάνει ο Ολυμπιακός στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Καμαρά έκλεψε την μπάλα μπήκε στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε πάνω στον Τέζε και η μπάλα έφυγε κόρνερ

20:41Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

20:40Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Ο Ελ Αραμπί περνά και τον Εμβογκό και σκοράρει για να κάνει το 3-2 για τους Πειραιώτες

Η φάση αυτή στο 42΄.

Κοντά στο γκολ η Αϊντχόφεν, ο Σα αυτή την φορά σώζει την ομάδα του μετά το σουτ του Ζάχαβι μέσα από την περιοχή

20:33Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Δύο φορές προηγήθηκε στο ματς ο Ολυμπιακός, αλλά η «απάντηση» των φιλοξενούμενων ήταν άμεση

20:32Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Απαντά άμεσα η PSV. Από κόρνερ στο 39΄ ο Ζάχαβι με κεφαλιά νικά τον Σα και ισοφαρίζει σε 2-2

20:31Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

ΓΚΟΛ η Αϊντχόφεν

Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τους Ολλανδούς στο ματς. Ο Μπάουμγκαρτλ παίρνει την θέση του Μποσκάγκλι στο 38ο λεπτό.

20:30Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Και να σκεφτεί κανείς ότι ο Γάλλος θεωρείτο εξαιρετικά αμφίβολος μέχρι την τελευταία στιγμή

Στο 37΄ ο Εμβιλά με φοβερό σουτ έξω από την περοχή νικά τον Εμβογκό και «γράφει» το 2-1 για τον Ολυμπιακό

20:29Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

20:22Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Ολυμπιακός στο 30΄

20:20Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Απειλεί η PSV στο 28΄ με τον Ζάχαβι να σουτάρει μέσα από την περιοχή και να στέλνει τη μπάλα πολύ ψηλά

20:17Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Στο 25΄ το ματς, το 1-1 δεν έχει αλλάξει, ωστόσο, ο ρυθμός του έχει πέσει κάπως

20:13Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

20:11Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Πολύ ωραίο ματς γίνεται στο φαληρικό γήπεδο, η μπάλα παίζεται πάνω κάτω, με τον Ολυμπιακό να έχει σε εξαιρετική βραδιά τον Βαλλμπουενά

20:08Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Άμεση η «απάντηση» της ολλανδικής ομάδας, η οποία στάθηκε πολύ τυχερή στη συγκεκριμένη φάση

20:07Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Από το σουτ του Ζάχαβι έξω από την περιοχή η μπάλα βρήκε στο πόδι του Παπασταθόπουλου, τόσο ώστε να ξεγελάσει τον Σα και με αυτό τον τρόπο να γίνει το 1-1 στο 14ο λεπτό.

20:06Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

20:03Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Ιδανικότερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να έχει στο ματς ο Ολυμπιακός. Βρίσκει γκολ στην πρώτη του επίσκεψη στην άμυνα των Ολλανδών, έστω κι από στημένη φάση

20:02Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Στο 9΄ από φάουλ του Βαλμπουενά, ο Μπουχαλάκης με καταπληκτική κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους «ερυθρόλευκους». Μπροστά ο Ολυμπιακός με 1-0 επί της Αϊντχόφεν.

19:36Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Ο Ολυμπιακός θ΄ αντιμετωπίσει την Αϊντχόφεν στο πρώτο ματς των «32» του Europa League και με τα τρία νέα μεταγραφικά αποκτήματα του Ιανουαρίου. Και οι τρεις είναι αμυντικοί. Στα άκρα της αμυνας θα βρίσκονται οι Λαλά (δεξιά) και Ρέαμπτσιουκ (αριστερά), ενώ στο κέντρο της άμυνας ο Παπασταθόπουλος.

19:22Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Η ρεβάνς των δύο ομάδων είναι προγραμματισμένη για τις 25 Φεβουαρίου στο «Φίλιπς Στάντιον»

19:03Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σουηδός Αντρέας Έκμπεργκ

19:01Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Με 4-3-3 παρατάσσεται η PSV. Οι «11» των Ολλανδών: Εμβογκό, Ντάμφρις, Τέζε, Μποσκαγκλί, Μαξ, Σανγκαρέ, Τόμας, Ροσάριο, Γκέτσε, Ζάχαβι, Μάλεν.

19:00Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Στον πάγκο των Πειραιωτών βρίσκονται οι: Καραργύρης, Τζολάκης, Φορτούνης, Χασάν, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Ντρέγκερ, Χολέμπας, Σουρλής, Ραντζέλοβιτς.

18:59Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021

Ο Γιαν Εμβιλά ξεπέρασε τελικά το πρόβλημα τραυματισμού του και ξεκινά στο αρχικό σχήμα. Οι «εκλεκτοί» του Πέδρο Μαρτίνς είναι οι: Σα, Λαλά, Μπα, Σωκράτης, Ρέαμπτσιουκ, Καμαρά, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Μπρούμα, Βαλμπουενά, Αραμπί.