LIVE: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-0

Τετάρτη, 27 Ιανουαρίου 2021 19:00
Updated:21:22
INTIME SPORTS/ © Intime p.a.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ, για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

21:22Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

INTIME SPORTS/ΤΖΑΜΑΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
21:21Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Ο Ολυμπιακός δεν έκανε βήμα αλλά άλμα τίτλου απόψε, αφού μετά τη νίκη επί του «Δικέφαλου» αύξησε σε 15 βαθμούς τη διαφορά από τον ΠΑΟΚ και 14 από την ΑΕΚ, που θεωρούνται οι βασικοί ανταγωνιστές του για τον τίτλο. Η μακεδονική ομάδα ξεκίνησε καλά αλλά δεν σκόραρε στο διάστημα της υπεροχής της και τελικά έφυγε από το Φάληρο με μια καθαρή ήττα. Καληνύχτα σας...

21:15Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Ο Μάριος Βρουσάι σούταρε στο δοκάρι αλλά πήρε το ριμπάουντ ο ίδιος και δίνει διάσταση στη νίκη της ομάδας του.

21:14Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

89΄ ΓΚΟΛ 3-0 ο Ολυμπιακός.

21:12Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

87΄ Ο Πέπε στη θέση του Καμαρά.

21:05Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Ταυτόχρονα, ο Μουργκ πέρασε στη θέση του Α. Ζίφκοβιτς.

21:04Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

78΄ Ο Σβαμπ στη θέση του Αουγκούστο.

Ο Καμαρά είδε προηγουμένως το δοκάρι, με παρέμβαση και του Ζίφκοβιτς, να του στερεί το γκολ, αλλά το βρήκε έξι λεπτά αργότερα: ο Ολυμπιακός βγήκε στην αντεπίθεση, ο Αραμπί τράβηξε πάνω του την άμυνα και πάσαρε τον συμπαίκτη του, που πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του Ζίφκοβιτς.

21:01Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

77΄ ΓΚΟΛ 2-0 ο Ολυμπιακός.

20:59Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Δύο τα δοκάρια του Ολυμπιακού πια, μετά από εκείνο του Μπρούμα στο 39΄.

20:58Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

72΄ Ο Βρουσάι αντί του Φορτούνη.

20:57Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

71΄ Ο Σφιντέρφσκι στη θέση του Κρμέντσικ.

20:56Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

71΄ ΔΟΚΑΡΙ ο Ολυμπιακός: ο Φορτούνης πάτησε για τον Καμαρά, ο Ζίφκοβιτς βρήκε την μπάλα κι εκείνη πήγε στο δοκάρι του.

20:55Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

69΄ Νέα ευκαιρία του ΠΑΟΚ, με τον Σα να λέει «όχι» σε σουτ του Ελ Καντουρί.

20:54Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

66΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: σέντρα του Βιεϊρίνια, κεφαλιά-ψαράκι του Ουάρντα στη μικρή περιοχή και απόκρουση του Σα.

20:45Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να πιέσει, ο Ολυμπιακός δίνει χώρο.

20:42Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS
20:38Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

53΄ Ένα γκολ του Τζόλη δεν μέτρησε, καθώς υπήρχε οφ σάιντ.

20:37Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Εξαιρετική μπαλιά του Μπουχαλάκη στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Ελ Αραμπί είχε φύγει από τον Ροντρίγκο και με εξαιρετικό κοντρόλ και σουτ ανοίγει το σκορ στο Φάληρο.

20:35Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

50΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Ολυμπιακός με τον Ελ Αραμπί.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 0-0.

44΄ Σειρά του ΠΑΟΚ να απειλήσει, με τον Τζόλη να σουτάρει σε γύρισμα του Ζίφκοβιτς και τον Σα να αποκρούει.

20:12Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Η κατοχή είναι τώρα 56-44% για τον Ολυμπιακό.

20:10Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Ο Ολυμπιακός έχει ανεβάσει «στροφές» στα τελευταία λεπτά και είναι εκείνος που πιέζει πια.

20:09Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

39΄ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό σε σουτ του Μπρούμα, από γύρισμα του Καμαρά.

20:08Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

38΄ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, όταν ο Μπρούμα πέρασε κάθετη πάσα «κόβοντας» την άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Καμαρά έκανε το σουτ κι έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

20:07Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

20:02Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

33΄ Η πρώτη τελική του Ολυμπιακού στο παιχνίδι: σέντρα του Ραφίνια, ο Μπρούμα σούταρε από την περιοχή αλλά πρόλαβε να κάνει σωτήρια προβολή ο Βιεϊρίνια.

19:58Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Σε λίγο συμπληρώνεται μισή ώρα αγώνα και ο Ολυμπιακός δεν έχει δημιουργήσει υποψία ευκαιρίας ακόμη.

19:54Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

19:52Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Πλησιάζουμε στο 25ο λεπτό. «Σφιχτό» παιχνίδι, με μοναδική αξιόλογη στιγμή τη φάση του Κρμέντσικ στο τέταρτο λεπτό.

19:50Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

20΄ Ο Μπρούμα «σημέδεψε» το δοκάρι του Ζίφκοβιτς, αλλά η φάση ήταν ως μη γενόμενη καθώς καταλογίστηκε οφσάιντ στον Ελ Εραμπί.

19:48Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

19:45Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να πιέζει παντού τον Ολυμπιακό, έχοντας τις γραμμές του σε κοντινές αποστάσεις και δημιουργώντας προβλήματα στην κυκλοφορία των γηπεδούχων.

19:39Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

19:38Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

10΄ Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να απειλήσει με μια σέντρα του Φορτούνη, που μάζεψε ο Ζίβκοβιτς.

19:34Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Πέρασε το πρώτο πεντάλεπτο, με τον ΠΑΟΚ να έχει μπει επιθετικά και να πιέζει τον Ολυμπιακό.

19:33Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Η πρώτη ευκαιρία είναι για τον ΠΑΟΚ, με τον Κρμέντσικ να σουτέρει από την περιοχή και τον Σα να αποκρούει με τα πόδια.

19:32Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

19:28Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Ξεκίνησε ο αγώνας.

19:27Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Μια ωραία εικόνα πριν την έναρξη έδωσε η αγκαλιά Μαρτίνς και Γκαρσία.

19:26Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Διαιτητής έχει οριστεί μια από τις κορυφαίες ευρωπαϊκές σφυρίχτρες, ο Γερμανός Φέλιξ Μπριχ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Μαρκ Μπορς, Στέφαν Λουπ και τέταρτο τον Αριστοτέλη Διαμαντόπουλο.

19:24Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Από την πλευρά του, ο Πάμπλο Γκαρσία θα ξεκινήσει με τους Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Τζόλη, Ζίβκοβιτς Α., Βιεϊρίνια, Κρέμντσικ και Αουγκούστο.

19:22Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Η πειραϊκή ομάδα θα ξεκινήσει με τους Σα, Ραφίνια, Ρέαμπτσιουκ, Σεμέδο, Μπα, Καμαρά, Μπουχαλάκη, Εμβιλά, Φορτούνη, Ελ Αραμπί και Μπρούμα.

19:21Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Να δούμε τις αρχικές συνθέσεις ξεκινώντας από το γηπεδούχο Ολυμπιακό, όπου ο Πέδρο Μαρτίνς άφησε τον Ματιέ Βαλμπουενά εκτός 20άδας.

19:20Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Από την πλευρά τους, με νίκη οι «ερυθρόλευκοι» θα έχουν αφήσει πίσω τους 15 βαθμούς τον ΠΑΟΚ και 14 την ΑΕΚ, που έπεσε θύμα μεγάλης έκπληξης χάνοντας πριν από μερικά λεπτά από τον ΠΑΣ Γιάννινα στο ΟΑΚΑ με 2-0.

19:18Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν διαφορά 12 βαθμών από τον «Δικέφαλο», οπότε για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία ακόμη και η ισοπαλία θα είναι σαν ήττα, αν θέλει να μειώσει την απόσταση όχι μόνο από την κορυφή αλλά πρωτίστως από τον δεύτερο Άρη, που βρίσκεται στο +3.

19:16Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2021

Καλησπέρα σας. Το ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής φιλοξενείται στο Φάληρο, όπου ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ, που έχει βρεθεί τέταρτος στην κατάταξη.