LIVE: ΑΕΚ-Ολυμπιακός

Τετάρτη, 16 Δεκεμβρίου 2020 18:02
Updated:21:23
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Λεπτό προς λεπτό το εξ αναβολής ντέρμμπι της 1ης αγωνιστικής της Euroleague, ΑΕΚ-Ολυμπιακός

21:23Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

21:22Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Τέλος στο ματς, ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-1. Οι «ερυθρόλευκοι» διατηρούν το αήττητο στο πρωτάθλημα (9 νίκες, 2 ισοπαλίες) και παράλληλα το +6 από την απόψινή τους αντίπαλος (29 έναντι 23).

21:20Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

Από ατομική προσπάθεια και γύρισμα του Γκαρσία, ο Τάνκοβιτς αστόχησε απελπιστικά εντελώς μόνος του από το σημείο του πέναλτι

21:11Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό στο 82΄. Ο Ραντζέλοβιτς παίρνει την θέση του σκόρερ των Πειραιωτών, Βρουσάϊ

21:09Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Ο Σα έκανε λάθος εκτίμηση της μπάλας και ο Πορτογάλος από πολύ κοντά σε άδεια εστία δεν είχε πρόβλημα να γράψει το 1-1.

Στο 80΄ισοφαρίζει η ΑΕΚ με την κεφαλιά του Σιμόες μετά το κόρνερ του Γκαρσία

21:08Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

21:05Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Στο 75΄ το ματς. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0 της ΑΕΚ από το 55΄ με το πλασέ του Βρουσάι

21:02Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

INTIME SPORTS/ © Intime p.a.
21:00Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Τα παίζει όλα για όλα ο Καρέρα

Στο 71΄ η ΑΕΚ κάνει τρεις αλλαγές. Εκτός αγώνα οι Λιβάγια, Μπακάκης, Κρίστιτσιτς και περνούν οι Παουλίνιο, Σάκχοφ και Τάνκοβιτς

20:58Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Ο Σα διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Μάνταλου στο 69΄,

20:56Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Ο Φορτούνης έχει αλλάξει το παιχνίδι του Ολυμπιακού

Μεγάλη ευκαιρία ο Ελ Αραμπί από ασίστ του Χολέμπας στο 67΄.

20:53Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Κίτρινη κάρτα ο Κρίστιτσιτς για σκληρό φάουλ στον Φορτούνη

20:49Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

20:46Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

ΑΕΚ-Ολυμπιακός 0-1

Άψογο το πλασέ του Βρουσάι από ασίστ του Μπουχαλάκη, αλλά η φάση έχει ξεκινήσει από την επιμονή του Φορτούνη να κυνηγήσει μια... χαμένη μπαλιά.

Σκοράρει ο Βρουσάι, αλλά έχει σηκωθεί η σημαία του βοηθού

Ο Ολυμπιακός με την είσοδο του Φορτούνη αρχίζει ν΄ αναπτύσσεται πιο ορθολογικά, ενώ η ΑΕΚ περιμένει τον αντίπαλό της και προσπαθεί να «χτυπήσει» στην αντεπίθεση

20:43Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Εδώ και μερικά λεπτά έχει ανοίξει το παιχνίδι

20:42Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος για τον Ολυμπιακό, με τον Ελ Αραμπί να πιάνει το σουτ στην κίνηση στο 52΄, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

20:38Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN
20:34Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Έναρξη στο β΄ ημίχρονο

20:33Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Διπλή αλλαγή θα κάνει ο Ολυμπιακός. Τιάγκο Σίλβα και Μασούρας περνούν εκτός αγώνα και στις θέσεις τους μπαίνουν οι Φορτούνης και Καμαρά

20:32Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Με μία αλλαγή θα ξεκινήσει το β΄ μέρος η ΑΕΚ. Στην θέση του Ανσαριφάρντ που δεν φάνηκε στο πρώτο ημίχρονο περνά ο Ολιβέιρα

20:19Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Ένα από τα χειρότερα πρώτα 45λεπτα στην ιστορία των ντέρμπι ήταν το σημερινό. Καμία μεγάλη φάση μπροστά από τις δύο εστίες, οι παίκτες και των δύο ομάδων υπέπεσαν σε πολλά λάθη και απέφυγαν να ρισκάρουν επιθετικά.

20:00Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Ημίωρο στο Ολυμπιακό Στάδιο. Το 0-0 παραμένει στο ντέρμπι, ΑΕΚ-Ολυμπιακός, με την εικόνα του αγώνα να παραμένει ίδια από το ξεκίνημα του. Ένα ματς χωρίς φάσεις, με πολλά λάθη και τις ομάδες να μην ρισκάρουν προς το παρόν.

19:50Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Στο 20΄ το ματς, ΑΕΚ-Ολυμπιακός 0-0

19:49Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Μεγάλη επέμβαση του Τσιντώτα στο 18΄ σε καρφωτή κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά το φάουλ που εκτέλεσε ο Μασούρας.

19:47Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Αιφνιδιάζεται ο Ανσαριφάρντ από το λάθος του Σισέ και δεν μπορεί να πάρει την μπάλα στην περιοχή. Η φάση αυτή στο 17'.

19:42Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Μετά τα πρώτα 10 λεπτά δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο στο ματς. Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες στη μεσαία γραμμή και προς το παρόν καμία δεν μπορεί να επιβάλλει το παιχνίδι της

19:40Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Πρώτη καλή στιγμή στο ντέρμπι για την ΑΕΚ στο 8΄. Από το κόρνερ του Γκαρσία ο Ελ Αραμπί στην προσπάθειά του ν΄ απομακρύνει με γυριστή κεφαλιά παραχώρησε νέο κόρνερ με τη μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σα.

18:45Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Από 10 αγώνες έχουν και οι δύο ομάδες στο πρωτάθλημα, με τον Ολυμπιακό να έχει 9 νίκες και μία ισοπαλία (28 βαθμούς), ενώ η Ένωση μετρά 7 νίκες, μία ισοπαλία και 2 ήττες (22 βαθμούς).

18:43Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Διαιτητής του ντέρμπι θα είναι ο Λετονός, Αντρίς Τρεϊμάνις με βοηθούς τους συμπατριώτες του, Χάραλντς Γκουντερμάνις και Αλεκσέις Σπασιονίκοφς.

Χρέη τέταρτου ρέφερι θα εκτελέσει ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος του συνδέσμου Αρκαδίας. Στο VAR θα βρίσκεται ο Πορτογάλος, Μπρούνο Εστέβες, ενώ AVAR  ο Ανδρέας Φωτόπουλος του συνδέσμου Αθηνών.

18:41Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Η ενδεκάδα που παρατάσσει ο Μάσιμο Καρέρα είναι η ακόλουθη: Τσιντώτας, Μπακάκης, Νεντελτσεάρου, Τσιγκρίνσκι, Λόπες, Σιμόες, Μάνταλος, Κρίστιτσιτς, Γκαρσία, Λιβάγια, Ανσαριφάρντ.

18:40Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2020

Από ισάριθμες εκτός έδρας νίκες προέρχονται οι δύο ομάδες. Ο μεν πρωτοπόρος και αήττητος Ολυμπιακός διέλυσε με 6-0 την Λαμία, ενώ η ΑΕΚ επικράτησε με 4-3 του Απόλλωνα Σμύρνης.