LIVE: Ολυμπιακός - Πόρτο 0-2 (τελικό)

Τετάρτη, 09 Δεκεμβρίου 2020 21:00
Updated:23:54
INTIME SPORTS/ © Intime p.a.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Πόρτο στο «Γ. Καραϊσκάκης», για την 6η και τελευταία αγωνιστική στη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:54Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός αποχαιρέτησε με ήττα το φετινό Champions League, χάνοντας από την Πόρτο με 2-0 στο Φάληρο, στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής του 3ου ομίλου, αλλά θα συνεχίσει στους «32» του Europa League. Καληνύχτα σας.

23:53Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Πόρτο 0-2.

23:52Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:51Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

3-0 η Σίτι με τον Στέρλινγκ στις καθυστερήσεις.

23:47Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά.

23:42Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Για την ιστορία, το δεύτερο γκολ της Σίτι πέτυχε, επίσης στο 77ο λεπτό (!), ο Σέρχιο Αγουέρο.

23:41Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

81΄ Ο Μπα αντί του Ελ Αραμπί, ενώ για την Πόρτο είχαν περάσει Σαρ για Οτάβιο και Εβανίλσον για Μαρτίνες.

23:40Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Τα 2/4 της άμυνας του Ολυμπιακού δεν θα παίξουν στο επόμενο παιχνίδι της ομάδας τους στην Ευρώπη, αν προκριθούν οι «ερυθρόλευκοι».

23:39Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

79΄ ΚΟΚΚΙΝΗ στον Σεμέδο με δεύτερη κίτρινη, για φάουλ στον Ντίας.

Μικρό το κακό πάντως, δεδομένης της περίστασης, καθώς την ίδια στιγμή και η Σίτι έκανε το 2-0!!!

23:38Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Ο Ντίας πέρασε τον Ραφίνια κι έστρωσε στον συμπαίκτη τουπου νίκησε τον Σα.

23:37Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Το έβαλε ο Ουρίμπε, που είχε μπει αλλαγή στο 63΄.

23:36Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

77΄ ΓΚΟΛ 0-2 η Πόρτο.

23:35Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

75΄ Κίτρινη στον Λουίς Ντίας.

23:33Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Ο Μαρτίνς άλλαξε και τον δεύτερο ακραίο επιθετικό του.

73' Ο Σουντανί στη θέση του Βρουσάι.

23:32Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

72΄ Ο Κορόνα αντί του Ζοάο Μάριο.

Ο Βραζιλιάνος συμπλήρωσε κάρτες και δεν θα παίξει στον πρώτο αγώνα του Europa League, εφόσον προκριθεί ο Ολυμπιακός.

23:31Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

70΄ Κίτρινη κάρτα στον Ραφίνια.

23:23Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

63΄ Δύο αλλαγές για την Πόρτο: Ντίας αντί Άντερσον και Ουρίμπε στη θέση του Μπαρό.

23:21Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS
23:20Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Έχει ανέβει λίγο ο Ολυμπιακός αλλά δίνει χώρους και η Πόρετο είναι πολύ γρήγορη.

23:17Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

56΄ Δυνατό αλλά άστοχο σουτ του Φορτούνη.

23:15Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Όταν χάνει τέτοια γκολ ο Ελ Αραμπί, σημαίνει πως το άγχος είναι πολύ μεγάλο. Συνήθως ο Αφρικανός δεν «χαρίζεται» από τέτοια θέση.

23:14Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

54΄ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: ο Φορτούνης βρήκε τον Ελ Αραμπί, αλλά το πλασέ του πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

23:12Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

52΄ Κίτρινη στον Σεμέδο για φάουλ στον Ζοάο Μάριο.

23:11Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Όπως έχει τώρα η κατάσταση, την πρόκριση στο Γιουρόπα Λιγκ παίρνει ο Ολυμπιακός.

Οι «πολίτες» άνοιξαν το σκορ με τον Τόρες, αλλά αυτό δεν θα πρέπει να ενδιαφέρει τον Ολυμπιακό, που οφείλει να κυνηγήσει την ισοφάριση και γιατί όχι την ανατροπή.

23:10Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

ΓΚΟΛ η Μάντσετερ Σίτι.

Ο Ραντζέλοβιτς παίζει στο δεξί φτερό της επίθεσης, με τον Βρουσάι να έρχεται αριστερά.

23:07Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Εν τω μεταξύ, το γκολ του Μόντριτς έχει ακυρωθεί και το 2-0 της Ρεάλ απέναντι στην Γκλάντμπαχ παραμένει.

23:06Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός έχει κάνει άλλη μια αλλαγή, με τον Ραντζέλοβιτς στη θέση του Μασούρα.

23:05Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.

22:58Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

22:50Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Πόρτο 0-1.

22:49Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Νέα διακοπή, χτυπημένοι Χολέμπας και Νανού. Στο μεταξύ, Σίτι και Μαρσέιγ είναι 0-0 στο ημίχρονο.

22:45Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

22:44Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

44΄ Κίτρινη στον Φορτούνη για φάουλ στον Οτάβιο.

Εν τω μεταξύ, πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο η Ρεάλ κάνει το 3-0 (Μπενζεμά 2, Μόντριτς) απέναντι στην Γκλάντμπαχ και φαίνεται να εξασφαλίζει μια θέση για την επόμενη φάση.

22:41Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

42΄ Σουτ του Γκρούγιτς εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

Η κατοχή είναι στο 53%-47% για τον Ολυμπιακό, αλλά οι γηπεδούχοι θα πρέπει να ανεβάσουν κατακόρυφα την απόδοσή τους για να μη μπλέξουν σε περιπέτειες.

22:39Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Σαράντα λεπτά αγώνα. Το 0-1 στο Φάληρο παραμένει, όπως και το 0-0 στο «Έτιχαντ» ανάμεσα στη Σίτι και τη Μαρσέιγ.

22:35Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

35΄ Φορτούνης αντί Καμαρά για τον Ολυμπιακό, σε μια πολύ γρήγορη αλλαγή που δεν έχει συνηθίσει ο Μαρτίνς.

22:31Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να βρει τρόπο να απειλήσει, έως τώρα. Η ευκαιρία του Μασούρα ήταν πολύ μεγάλη αλλά και η μοναδική της πεοραϊκής ομάδας στα πρώτα 30 λεπτά.

22:30Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

30΄ Πτώση Βρουσάι στην περιοχή της Πόρτο, «παίζετε» έδειξε ο Μπριχ.

22:28Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

28΄ Τώρα είναι ο Οτάβιο στο έδαφος, νέα μικρή διακοπή.

22:26Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

27΄ Κίτρινη κάρτα στον Νανού, που χτύπησε στο πρόσωπο τον Εμβιλά.

22:23Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

23΄ Ο Μαρτίνες πονάει, μετά από εναέρια μονομαχία με τον Σισέ.

22:20Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Ο Μαρτίνς έδωσε εντολή στον Φορτούνη να ξεκινήσει προθέρμανση.

22:17Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

22:15Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Ο Μασούρας ήταν αμαρκάριστος απέναντι από το τέρμα αλλά αστόχησε.

15΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

22:11Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020

Απίστευτα πράγματα, καθώς και το προηγούμενο παιχνίδι του Ολυμπιακού, με τη Μαρσέιγ στη Γαλλία, είχε χαθεί από δύο πέναλτι που υπέπεσαν ανόητα οι αμυντικοί του, αν και το χέρι του Ραφίνια, στη δεύτερη περίπτωση, ήταν εκτός περιοχής.

22:09Τετάρτη 09 Δεκεμβρίου 2020