LIVE: Μαρσέιγ - Ολυμπιακός 2-1

Τρίτη, 01 Δεκεμβρίου 2020 21:00
Updated:23:54
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μαρσέιγ στο «Βελοντρόμ», για την 5η αγωνιστική στους ομίλους του Champions League.

23:54Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός «αυτοκτόνησε» στη Μασσαλία, χάνοντας ένα «δικό» του παιχνίδι από δύο πέναλτι κι έβαλε σε κίνδυνο την ευρωπαϊκή συνέχειά του, καθώς η Μαρσέιγ τον έφτασε στην τρίτη θέση. Καληνύχτα σας...

23:53Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

ΛΗΞΗ: Μαρσέιγ - Ολυμπιακός 2-1.

23:51Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

90΄+3 Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Σουντανί, σουτ στην κίνηση του Σισέ και η μπάλα κόντραρε στον Άλβαρο.

23:46Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

89΄ Κεφαλιά του Βρουσάι από εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Μανταντά.

23:41Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

23:37Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

81΄ Σουτ του Ζερμέν έξω από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

23:35Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Εντελώς άδοξα ο Ολυμπιακός βρίσκεται να κυνηγά, με δύο ανόητα πέναλτι των παικτών του.

23:31Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Φυσικά, εκτελεστής ήταν και πάλι ο Παγέ.

23:30Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

75΄ ΓΚΟΛ 2-1 η Μαρσέιγ.

Εντελώς οριακή φάση, που σηκώνει συζήτηση.

23:29Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Πέναλτι και πάλι!!!!

Πάλι VAR για το αν η παράβαση έγινε εντός περιοχής!!

23:28Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

71΄ Κίτρινη στον Ραφίνια για χέρι, σε εξαιρετική θέση το φάουλ για τη Μαρσέιγ.

23:26Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Με δέκα προς το παρόν ο Ολυμπιακός, ο Βρουσάι βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου.

23:25Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Προσωρινή διακοπή, καθώς ο Βρουσάι είναι στο έδαφος ύστερα από εναέρια μονομαχία με τον Σακάι.

23:23Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

67΄ Σουτ του Ρονζιέ εκτός περιοχής, πάνω από το δοκάρι.

23:19Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Κίτρινη και στον Καμαρά, του Ολυμπιακού.

23:17Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

61΄ Ο Ελ Αραμπί έκανε την κεφαλιά, αλλά αστόχησε.

23:15Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

58΄ Κίτρινη στον Χολέμπας.

23:14Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Πρώτο γκολ για τη Μαρσέιγ στη φετινή διοργάνωση, έστω και από τα 11 βήματα.

23:11Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

55΄ 1-1 με τον Παγέ.

23:09Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

53΄ ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Μαρσέιγ. Ο Σισέ την παράβαση.

23:08Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

52΄ Ο Τοβέν στο έδαφος από μαρκάρισμα των Σισέ - Χολέμπας, η φάση πήγε στο VAR.

23:06Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

49΄ Προσπάθεια του Σισέ να αιφνιδιάσει τον Μανταντά από μακριά, χωρίς επιτυχία.

23:05Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Ο Μαρτίνς έχει σηκώσει για ζέσταμα τους Ντρέγκερ, Μασούρα και Πέπε.

23:02Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την Παρί να έχει κάνει αλλαγή: έξω ο Μπενεντέτο, στη θέση του ο Ζερμέν.

22:45Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Μαρσέιγ - Ολυμπιακός 0-1.

22:38Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

22:34Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Εξαιρετικό γκολ από τον Καμαρά, πρώτη ευρωπαϊκή ασίστ για τον Βρουσάι.

22:33Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Ωραία επίθεση του Ολυμπιακού με τον Φορτούνη να βρίσκει τον Βρουσάι, εκείνος τον Καμαρά και ο πολύτιμος Αφρικανός μέσος, με σουτ λίγο έξω από την περιοχή, άνοιξε το σκορ.

22:32Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

33΄ ΓΚΟΟΟΟΛ 0-1 για τον Ολυμπιακό.

22:29Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

29΄ Σουτ του Ρονζιέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.

22:28Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, Πόρτο και Μάντσεστερ Σίτι είναι στο 0-0 στο «Ντραγκάο».

22:23Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Πλησιάζουμε τα πρώτα 25 λεπτά στον αγώνα, ο Ολυμπιακός στέκεται καλά στο «Βελοντρόμ».

22:21Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

22:19Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

19΄ Επίθεση της Μαρσέιγ κατέληξε σε σουτ του Τοβέν, έπεσε και μπλόκαρε ο Σα.

22:16Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός κρατάει μπάλα και κινείται πιο άνετα πια.

22:14Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

13΄ Η πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό: σέντρα του Φορτούνη, κεφαλιά του Αραμπί, μπλόκαρε ο Μανταντά.

22:09Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Κι άλλο σουτ του Παγέ, πάλι έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

22:08Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Η ομάδα του Βίλας-Μπόας θέλει να βάλει πίεση στο ξεκίνημα του αγώνα, ο Ολυμπιακός προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα.

22:07Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός είναι ο «δράστης» μιας εξ αυτών, καθώς τη νίκησε στην πρεμιέρα των ομίλων.

Να σημειωθεί ότι τα τελευταία χρόνια οι Μασσαλοί δεν τα πάνε καθόλου καλά στο Τσάμπιονς Λιγκ, έχοντας 13 σερί ήττες.

22:01Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

1΄ Πρώτο τελική στον αγώνα, με σουτ του Παγέ έξω από την περιοχή, που μπλόκαρε ο Σα.

21:59Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Ξεκίνησε ο αγώνας.

21:58Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Ισπανός Χεσούς Χιλ Μανθάνο.

Αναπληρωματικοί στον Ολυμπιακό είναι οι, Καραργύρης, Τζολάκης, Σουντανί, Πέπε, Βινάγκρε, Ανδρούτσος, Μασούρας, Ντρέγκερ, Μπα, Παπαδόπουλος και Σουρλής.

21:57Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Ο Μάριος Βρουσάι παίρνει την ευκαιρία του από τον Μαρτίνς και ξεκινά βασικός σε αγώνα Champions League, για πρώτη φορά στην καριέρα του.

21:41Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Κι εκείνη της Μαρσέιγ αποτελείται από τους Μανταντά, Σακάι, Τσαλέτα, Τσαρ, Άλβαρο, Αμαβί, Ρονζιέ, Καμαρά, Κουζάνς, Τοβέν, Μπενεντέτο και Παγέτ.

21:40Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

H ενδεκάδα του Ολυμπιακού είναι η ακόλουθη: Σα, Ραφίνια, Σισέ, Σεμέδο, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Βρουσάι, Φορτούνης, Αραμπί.

21:31Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Οι «ερυθρόλευκοι» θα βρεθούν απέναντι σε μία ομάδα που δεν έχει ακόμη ούτε βαθμό και δεν έχει σκοράρει μετά από 4 αγώνες στον 3ο όμιλο του Champions League, αλλά είναι υποχρεωμένη να... παίξει τα ρέστα της για να μείνει «ζωντανή» για την τρίτη θέση.

21:29Τρίτη 01 Δεκεμβρίου 2020

Με στόχο τη νίκη, που θα του εξασφαλίσει και μαθηματικά τη συνέχεια της ευρωπαϊκής πορείας (Europa League), ενώ σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα στο «Ντραγκάο» (νίκη της Μάντσεστερ Σίτι) μπορεί να τον κρατήσει «ζωντανό» στο παιχνίδι διεκδίκησης της 2ης θέσηw του ομίλου, θα παραταχθεί απόψe στο «Βελοντρόμ» απέναντι στη Μαρσέιγ ο Ολυμπιακός.