LIVE: Ολυμπιακός - Μάντσεστερ Σίτι 0-1

Τετάρτη, 25 Νοεμβρίου 2020 19:00
Updated:21:48
INTIME SPORTS/ © Intime p.a.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μάντσεστερ Σίτι, για την 4η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:48Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Η ομάδα του Γκουαρντιόλα προκρίθηκε στους «16» κάνοντας το «4Χ4» στον 3ο όμιλο. Αντίθετα, για να ελπίζει για τη δεύτερη θέση ο Ολυμπιακός θα πρέπει η Μαρσέιγ να νικήσει την Πόρτο στον αγώνα που ακολουθεί. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν μεγάλες απουσίες και χλωμή επιθετική παρουσία. Καληνύχτα σας...

21:46Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Μάντσεστερ Σίτι 0-1.

21:44Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

90΄+1 Αργά αποφάσισε να επιτεθεί ο Ολυμπιακός: σέντρα του Καμαρά, κεφαλιά του Σισέ και  η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:43Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Μεγάλη ευκαιρία πάντως...

21:41Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

88΄ Η πρώτη ευκαιρία - τελική προσπάθεια του Ολυμπιακού. Σουτ του Φορτούνη από την περιοχή και λίγο αριστερά έστειλε την μπάλα άουτ.

21:39Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS

86΄ Αμέσως μετά έγινε αλλαγή από τον Ντόιλ.

21:38Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

86΄ Κίτρινη κάρτα στον Γκιντογάν, που τράβηξε από τη φανέλα τον Φορτούνη.

21:33Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Τελευταίο δεκάλεπτο. Όσο μένει το 1-0 ελπίζει ο Ολυμπιακός, παρότι επιθετικά δεν έχει ακόμη τελική...

21:31Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

78΄ Μαζεμένες αλλαγές. Ζιντσένκο για Μεντί και Αγουέρο αντί του Ζεζούς, ενώ ο Σουντανί πήρε τη θέση του Μασούρα.

21:29Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

76΄ Δυο αλλαγές κάνει ο Γκουαρντιόλα, με Μαχρέζ και Φερναντίνιο στις θέσεις των Στέρλινγκ και Ρόδρι.

21:28Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

75΄ Ο Σίλβα προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα από τα δεξιά και την έστειλε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σα.

21:25Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

71΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Μπουχαλάκη να περνά στη θέση του Πέπε.

21:24Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

71΄ Ο Φόντεν είχε άλλη μια τελική προς την εστία του Σα, αλλά η κοντινή κεφαλιά του έφυγε άουτ.

21:22Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

21:19Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

66΄ Η πρώτη αλλαγή του αγώνα είναι για τον Ολυμπιακό με τον Βρουσάι αντί του Ντρέγκερ.

66΄ Ο Σίλβα προσπάθησε με τακουνάκι, αλλά ο Σα μπλόκαρε.

21:14Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Ο Βρουσάι θα είναι η πρώτη αλλαγή του Μαρτίνς.

21:13Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

61΄ Σουτ του Κανσέλο εκτός περιοχής, πλόνζαρε και μπλόκαρε ο Σα.

21:11Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Ούτε στο δεύτερο ημίχρονο μπορεί ο Ολυμπιακός να πλησιάσει την περιοχή του Έντερσον, που παραμένει... θεατής του αγώνα.

21:08Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

21:06Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

54΄ Κίτρινη στον Ντίας που δεν επέτρεψε στον Ντρέγκερ να εκτελέσει γρήγορα ένα πλάγιο.

21:04Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Πιέζει ξανά η Σίτι, το 1-0 δεν την εξασφαλίζει.

50΄ Διαδοχικά λάθη στην άμυνα του Ολυμπιακού, ο Γκιντογάν σούταρε από ύψος της μεγάλης περιοχής κι αστόχησε για λίγο.

21:02Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

49΄ Ο Σίλβα σούταρε αδύναμα, μπλόκαρε ο Σα.

20:59Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Δεν έχουν αλλαγές οι ομάδες.

20:58Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.

20:42Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Μάντσεστερ Σίτι 0-1.

20:41Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

45'+1 Πολύ μεγάλη απόκρουση του Σα σε εκτέλεση φάουλ του Στέρλινγκ.

20:39Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να φτάσει ως το ημίχρονο αλώβητος, δέχθηκε γκολ και η αποστολή του γίνεται πια πολύ δύσκολη δεδομένης και της έως τώρα ανύπαρκτης επιθετικής παρουσίας του.

Eurokinissi Sports/EUROKINISSI
20:35Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

39΄ Κίτρινη κάρτα σε Στέρλινγκ και Ραφίνια.

20:34Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός δέχθηκε γκολ στο γήπεδό του για πρώτη φορά φέτος. Πάντως, οι «ερυθρόλευκοι» διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στον Ντρέγκερ στο ξεκίνημα της φάσης.

20:33Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Η Σίτι κυκλοφόρησε ωραία την μπάλα, ο Στέρλινγκ βρήκε με τακουνάκι του Στέρλινγκ τον Φόντεν που αυτή τη φορά νίκησε τον Σα με συρτό σουτ, κι αφού η φάση ελέγχθηκε για πιθανό οφσάιντ, το γκολ μέτρησε.

20:31Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

36΄ ΓΚΟΛ 0-1 η Σίτι με τον Φόντεν.

20:27Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

31΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Σίτι, με τον Σα να αρνείται το γκολ στον Ζεζούς.

20:24Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

29΄ Ο Ρόδρι βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου για πρώτες βοήθειες, μετά από φάουλ του Καμαρά.

20:23Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

27΄ Στην εκτέλεση ήταν ο Φόντεν, ο Μπα απέκρουσε με το κεφάλι.

20:21Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

26΄ Φάουλ του Μπα στον Ζεζούς έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού.

20:20Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Στο Φάληρο συμπληρώθηκαν τα πρώτα 25 λεπτά, το 0-0 παραμένει. Η Σίτι έχει κάπως «λασκάρει» την πίεση, αλλά ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να επιτεθεί με αξιώσεις.

20:19Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

20:14Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Σε λίγο συμπληρώνεται το πρώτο εικοσάλεπτο, με την εικόνα να παραμένει ίδια: η Σίτι πιέζει, ο Ολυμπιακός αμύνεται.

20:13Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Προσωρινή διακοπή, καθώς η μπάλα βρήκε στο πρόσωπο τον Πέπε μετά από γέμισμα του Ρόδρι.

20:10Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

15΄ Νέο σουτ του Φόντεν, έξω από την περιοχή αυτή τη φορά, η μπάλα άουτ.

20:07Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα δεν έχει κανένα πρόβλημα στην κυκλοφορία της μπάλας, φτάνοντας με άνεση στην αντίπαλη περιοχή.

20:06Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

10΄ Νέα φάση για τη Σίτι, με την κεφαλιά του Ζεσούς να μπλοκάρεται από τον Σα. Μεγάλη πίεση.

20:05Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Η Σίτι πιέζει πολύ τον ελλιπέστατο Ολυμπιακό, που λόγω και των απουσιών έχει αλλάξει σήμερα το σχηματισμό του παίζοντας με τρεις κεντρικούς αμυντικούς.

20:04Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Σουτ του Φόντεν μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Σα.

19:59Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Όπως και στο παιχνίδι στο «Έτιχαντ», η Μάντσεστερ Σίτι ξεκίνησε κρατώντας την μπάλα.

3΄ Πρώτη φάση στο ματς. Δυνατό σουτ του Ρόδρι έξω από την περιοχή, ο Σα μπλόκαρε σε δύο χρόνους.

19:56Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Με μήνυμα στα social media ο Ολυμπιακός αποχαιρέτησε τον Μαραντόνα, που είχε φιλοξενηθεί στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Ξεκίνησε ο αγώνας.

19:55Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Διαιτητής είναι ο Ιταλός Ντάβιντε Μάσα.

19:54Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Θα τηρηθεί σιγή ενός λεπτού στη μνήμη του Ντιέγκο Μαραντόνα.

19:53Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Η αντίπαλός του, Μάντσεστερ Σίτι (4-3-3) με ενδεκάδα τους Έντερσον, Ρούμπεν Ντίας, Στόουνς, Μεντί, Κανσέλο, Γκιντογάν, Μπερνάρντο Σίλβα, Ρόδρι, Φόντεν, Στέρλινγκ, Ζεζούς.

Ο Ολυμπιακός θα παίξει σε σχηματισμό 3-4-4 και ενδεκάδα τους, Σα, Σεμέδο, Μπα, Σισέ, Ντρέγκερ, Ραφίνια, Πέπε, Εμβιλά, Καμαρά, Μασούρα, Φορτούνη.

19:51Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Η κυβέρνηση της Αργεντινής κήρυξε τριήμερο πένθος, αλλά η ζωή θα πρέπει να συνεχιστεί απόντος ενός από τους μεγαλύτερους αν όχι του κορυφαίου όλων των εποχών.

19:49Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2020

Καλησπέρα. Το Τσάμπιονς Λιγκ συνεχίζεται απόψε, αλλά με βαριά τη σκιά από το θάνατο του Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα.